fbpx

Kontserdikaja: World & Jazz Quinteti kava mõjus eksootilisena

17. märts 2008

7. märtsil esinenud World & Jazz Quintet mõjus kimbuna eksootilistest lilledest, mis on korjatud erinevatest riikidest ja maailmajagudest, kirjutab Mari Hiiemäe.

World & Jazz Quintet esitas Estonia Talveaias kava, mille loomisel oli inspiratsiooni saadud erinevate rahvaste muusikatraditsioonidest.

Kontserdi tervik mõjus kimbuna eksootilistest lilledest, mis korjatud erinevatest riikidest ning maailmajagudest. Kõik kokku lõhnas uimastavalt ning huvitavalt. Lõhnade paljusus pani pea ringi käima.

Publiku arvamust uuris Mari Hiiemäe.

Toomas (46), ettevõtja ja Kristi (48) infotehnoloog:“Siin olid ainulaadsed rütmipillid, mida oli väga huvitav kuulata, lugesin 13 rütmipilli kokku. Aga ega pillid üksi ei mängi, muusikud ikka ka. Väga eksootilised helid ja hea improvisatsioon oli.
Kava oli väga tasakaalustatud, klassikaline jazz. Küllaltki sensuaalne ja pani kaasa mõtlema. Pikad improvisatsioonid ja tõeliselt nauditav muusika”.

Mare (50), raamatupidaja:“Trummid jäid meelde, ka saksofon ja klaver, kõik kokku andis hea tulemuse. Mõjus ergutavalt, oli hästi emotsionaalne. Algul oli paar rahulikumat lugu, siis tulid eri maade rütmid ja Aafrika muusika”.

Marianne (45), raamatupidaja:“Löökpillimängija oli tasemel, see oli selle ansambli kese. Hispaania muusika palas oli kitarrist hea. Kuna ma inglise keelt ei valda, siis ma vahetekstidest aru ei saanud ja pidin muusikast tajumise kaudu aru saama. Mõtteid tekkis küll palju: pärast väsimust ülesärgitamine, vahepeal unenäod. Päris terviklikku muljet see kõik ei jätnud, aga eks ma veel mõtlen sellele”.

Ene (52), kunstikaupluse müüja ja Mare (58), elukutseline fotograaf:“Mõnus oli, kirjutaks kohe suurelt, et mõnus oli! Väga ilus ja võimas. Kui muusika on hea, siis mängigu või kännu otsas. Kõik oli nähtav ja kuuldav. Kitarrisoolosid oli vähe, paar soolot, mis oli, tehti väga hästi.”

Rain (45), konsultant ja Ene (43), teadur:“Kontserdielamuse andis nii muusika kui hea seltskond. Rütmimasin seal keskel oli päris lahe. Kui olid kitarristi lood, siis oli tunda, et need on tema omad, kui klaverimängija omad, siis jälle, et tema. Erinevus oli tunda. Minu jaoks saabus lõpp siis, kui nad vaikselt lõpetasid, kuigi siis tuli veel kolm lugu. Mõnusalt kirju oli, seal oli kõike.”

Word& Jazz Quintet
Kevadjazz Estonia Talveaias 07. märtsil

Koosseis:
Joonatan Rautio – saksofon
Tibor Füzy – kitarr
László Süle – klaver
Timo Tuppurainen – basskitarr
Kornél Horváth – löökriistad