fbpx

XI Rahvusvaheline Noorte Rütmimuusika Festival Visioon

05. juuni 2013

Festival Visiooni 21 kontserti toimuvad 6.-8. juunini Tallinnas ja Saue linnas, festivalil osaleb üle 120 mängija Eestist ja mujalt riikidest.

11. korda toimuv festival on mõeldud nii algajatele, kui ka edasijõudnud noortele jazzmuusikutele. 2013. aastal esinevad Visioonil ka noorte juhendad, kes lisaks õppetööle on pühendunud ja silmapaistvad muusikud. Eesmärgiks on laval näha koos musitseerimas õpilasi musitseerimas koos õpetajatega. 

Visioon 2013 peaesineja on Rahvusvaheline Eesti Muusika ja Teatriakadeemia laiendatud Big Band. Big Bandi dirigeniks on Taani saksofonist Jens Christian Jensen, muusikunimega “Chappe”, kes on Põhjamaades üks tuntumaid bigbändiheliloojaid.
Festivali Visioon raames ja programmi ERASMUS toetusel annab Jens “Chappe” Jensen 6. ja 7. juunil kahepäevase workshopi, mille lõpetab kontsert 7. juunil kell 20.00 Eesti Raadio I stuudios.

Festivalil kuuleme erinevaid uusi projekte, kooslusi noortelt ja vanadelt professionaalidelt: Mart Soo-Kalle Pilli, Mairo Marjamaa-Jaak Sooäär, Siim Aimla-Jaak Oserov, Aleksandra Veldi-Jaak Lutsoja jpt.
2013 Visiooni üllatuseks on ka Jaak Lutsoja CD plaadi „Adios Nonino“ kontsert-presentatsioon festivali avapäeval, 6. juunil kell 19.00 Estonia Talveaias.

Lisainfo: www.noortejazz.ee