fbpx

XII Rahvusvaheline Noorte Rütmimuusika Festival Visioon 29.-31. mai 2014

27. mai 2014

„Noortejazz ehk Visioon on muusikaline pilt tuleviku jazzist ja noorte loomingust..“

Festival Visioon on noortele suunatud festival, kus kolmel päeval Tallinnas ja Saue linnas toimuvad kontserdid, meistriklassid nii algajatele, kui ka edasijõudnud jazzmuusikutele.

 

2014.aastal osaleb festivalil üle 140 muusiku Eestist ja mujalt riikidest.Visiooni kahe esimese päeva ( 29.-30. mai) kontserdid toimuvad Tallinna Vanalinna Päevade raames Raekoja platsil, Bastioni aias  ning jazzklubis Philly Joe´s. 31. mai kontserdid toimuvad Visiooni sünnilinnas, Sauel, Jaanitule platsil ja Noortekeskuse saalis.

Visioon 2014 peaesineja on Rahvusvaheline Noorte Big Band, dirigendid Nick Smart (Londoni Kuninglikust Muusikaakadeemiast) ja Teet Raik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast).

Visiooni programm on mitmekesine ja lai. Kuuleme rahvusvahelisi noorte koostööprojekte, legendaarse Kanadast pärit helilooja Kenny Wheeleri Big Bandi muusikat, tippsoliste ja noorte ansamblite esinemisi. Toimuvad erimaade koosseisude esiettekanded: klaveriduo Joel Engqvist Lyssarides (Rootsi) – Holger Marjamaa (Eesti) ja Marjamaa Bro´s International Band (Eesti- Holland). Eesti noortest tippmuusikutest koosnev Pae Kollektiiv esitab festivalil „2014 Aasta Noor Jazztalendi“ tiitli pälvinud Kirke Karja loomingut.

Kuuleme tunnustatud vokaalansamblit JazzIn Sisters , noorte ansambleid Maimztet (Viljandi), Mental Floss, ZiziPops (Saue), Piirikad (Valga), More Drive , noorte saksofonikvintetti ja mitmeid noori laulusoliste ja palju muud. Festivali lõppkontserdil esineb Trio: Eve Pärnsalu, Iljo Toming, Mart Soo kavaga „Kolm Koloriiti“.

Tulge kuulama !

 

Kristiina Liivik

Festivali Visioon peakorraldaja

www.noortejazz.ee