Andreas Schaerer / Kalle Kalima / Björn Meyer „Evolution“ - Festival Jazzkaar

ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Andreas Schaerer / Kalle Kalima / Björn Meyer „Evolution“ Switzerland–Finland–Sweden

Friday 26. April 20:00

Buy ticket

Members:

Andreas Schaerer vocal
Kalle Kalima guitar
Björn Meyer bass

Friday 26. April 20:00

Buy ticket

Fotografiska Tallinn

20.- / 15.-
From April 1st 25.- / 18.-

Mainekas plaadifirma ACT avaldas mullu kevadel progressiivse roki, bluusi ja jazzi sugemetega albumi „Evolution“, kus Šveitsi vokalisti Andreas Schaereri ja Soome kitarristi Kalle Kalima külaline on USA staarbassist Tim Lefebvre. Schaerer ja Kalima, kes on lava jaganud enam kui kümme aastat ning esinenud oma ansamblitega ka Jazzkaarel, teevad uuel albumil loomingulise kannapöörde – kaasaegne jazz ja elektroonika on asendunud bluusilike ballaadidega. Jazzkaare kontserdil osaleb trios Rootsi bassivirtuoos ja helilooja Björn Meyer.

„Evolution” on 11. kompositsioonist koosnev stuudioalbum, mille üheks inspiratsiooniallikaks oligi Tim Lefebvre, kes on mänginud jazz- ja popstaaridega nagu David Bowie, Sting, Elvis Costello, Mark Guiliana ja Wayne Krantz. Schaerer meenutab: Mängisime Timiga esmakordselt plaadifirma ACT juubelikontserdil. Keemia oli nii hea, et jäime omavahel suhtlema. Kui tutvustasin talle ideed teha koos album, ei kahelnud ta hetkekski.“.

Väljaanne Progradar kirjutab „Evolutioni” kohta järgmist: „Pole kindel, kas Schaereri ja Kalima uut loomingut saab pidada traditsioonilises mõttes jazziks. Nad on eiranud ja taasloonud reegleid, mida tähendab jazzmuusika. Üks on kindel – albumil „Evolution” kõlab elu kogu oma hiilguses, kõlavad uskumatult intiimsed ja isiklikud laulud, mis resoneeruvad igaühega, kes võtab aja, et see imeline muusikaline rännak läbi teha.”