Kelp/Borka/Rämmal Trio - Festival Jazzkaar

ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Kelp/Borka/Rämmal Trio

Wednesday 26. April 22:30

Buy ticket

Members:

Henno Kelp bass
Boriss Hrebtukov percussions
Rain Rämmal keyboards
Laur Joamets kitarr

Wednesday 26. April 22:30

Buy ticket

Fotografiska Tallinn

15.- / 10.-
From April 1st 18.- / 13.-

Plahvatuslik power-kolmik Kelp/Borka/Rämmal toob Jazzkaarele rokkivaid toone, viies muusikud rändama ka jazzilikele funk-territooriumitele.

Henno Kelp on Eesti roki lipulaeva Terminaator bassist, kes on bändis musitseerinud juba 19 aastat ning on mitme legendaarse loo kaasautor. Oma mentoriks jazzis peab Kelp kitarrist Jaak Sooäärt, kelle bändis Juhan on ta musitseerinud koos Riho Sibulaga ja Heavy Beauty’s Leedu saksofonisti Liudas Mockunasega. Samuti on ta teinud kaasa Jimi Hendrixi, Jeff Becki ja The Beatlesi muusikale pühendatud tribuutprojektides.  Kelp on osalenud ka ansamblis Dagö ja tema üks viimaseid koostöid oli stuudiotöö Anu Tauli uue albumiga „Metskass“.

Henno Kelpi jaoks on Kelp/Borka/Rämmel Trio muusika täiesti teine maailm võrreldes muusikaga, millega ta igapäevaselt tegeleb. „Tänu õpingutele Otsa koolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias sain ma mängida funk- ja jazzmuusikat, mis on ka jäänud minu sala-armastuseks. Kuna ma pole jazzmuusik, vaid jazzi ja funki armastav rokkmuusik, siis sellest ongi mõjutatud meie trio muusika. Tulemust on keeruline defineerida, sest me lihtsalt mängime muusikat, mis tuleb meie hingest. Ja me oleme väga õnnelikud, kui see ka kuulajatele korda läheb.“

Tallinnas sündinud Boriss Hrebtukov ehk Borka on Eesti professionaalsel muusikamaastikul end tõestanud kindla käega kõiki stiile mängiva trummarina. Ta on nõutud ja hinnatud erinevates koosseisudes, stuudiosessioonidel ja telesaadetes. Borka professionaalne suhtumine ja järjekindlus pälvisid löökpillifirmade tunnustuse ja nüüd mängib ta Yamaha trummidel, Sabiani taldrikutel ja Vic-Firthi trummipulkadega demonstreerides oma rütmimeisterlikku tipptehnikat.

Rain Rämmal on mänginud erinevates stiilides klassikast jazzini, popmuusikast rokini ja akustilisest elektroonilise muusikani. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Rämmal on ansamblite James Werts World Project ja Legend klahvpillimängija. Ta on hinnatud jazzpianist ja stuudiomuusik, kes on kaasa löönud erinevates projektides ja osalenud mitme laulupeo saatebändis.

Jazzkaare kontserdil astub külalisena üles ka trio asutajaliige Laur Joamets.