MARO (Portugal) - Festival Jazzkaar

ADDRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

PHONE: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

MARO (Portugal) Seesam Insurance invites!

Tuesday 23. April 21:00

Buy ticket

Members:

MARO vocal
Dario Barroso guitar
Pau Figueres guitar

Tuesday 23. April 21:00

Buy ticket

JAIK

SOLD OUT!

40.- / 35.-

Vokalist ja laulukirjutaja MARO vuhises raketina muusikasõprade teadvusesse 2022. aastal, esindades Eurovisioonil oma koduriiki Portugal looga „saudade, saudade“. Sellest folkmuusikast inspireeritud indie-popi palast on teinud remix’i NOËP, MARO talenti hindab kõrgelt ka Jacob Collier, kellega koos on lauljataril lugu „Lua“. MARO muusika on intiimne, unenäoliste helimaastikega ja suurepäraselt arranžeeritud. Enamjaolt on tema laulud portugalikeelsed – see keel on kui laulmiseks loodud ja muusika sobib MARO häälele ideaalselt. 

Lissabonist pärit Mariana Secca aka MARO on jõudnud muusikas korda saata palju – viis stuudioalbumit ja üks lühialbum, koostöö eelmainitud Jacob Collieriga tema albumil „Djesse Vol. 2“, väljamüüdud kontserdid Portugalis, Hispaanias, Brasiilias, Mehhikos ja USA-s ning edukas esinemine Eurovisioonil on vaid mõned kordaminekud laulja ja multiinstrumentalisti hoogsas karjääris. Mariana Secca hakkas klaverit õppima 4-aastaselt, 11-aastaselt kirjutas ta oma esimese laulu, 17-aastaselt lõpetas ta keskkooli ja konservatoorimi, oma oskusi täiendas ta prestiižses Berklee Muusikakolledžis Bostonis. MARO on koostööd teinud Salvador Sobraliga, Brasiilia legendi Milton Nacimento ja mitmete teiste artistidega. 

Lauljatari viimane album, pealkirjaga „hortelã“, ilmus eelmise aasta aprillis plaadifirma SECCA Records alt. „Hortelã“ on imeilus akustiline kauamängiv, kus teevad kaasa kitarristid Dariío Barroso ja Pau Figures. Meisterlikult ja nüansirikkalt mängitud kitarrid on sätitud vasakule ja paremale, jättes ruumi keskele, mille täidab MARO unikaalne ja kaunis laul – sügav, igatsev, kontrollitud ja enesekindel vokaal.

Aprillikuisel Euroopa turneel esineb lauljatar kümnes riigis. Meil on suur rõõm, et ka Eesti muusikasõpradel võimalus nautida MARO kaunist häält ja  hingepuudutavaid laule.