Dora Morelenbaum - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Dora Morelenbaum Brasiilia

Laupäev 27. aprill 20:00

Osta pilet

Laupäev 27. aprill 20:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn

VÄLJA MÜÜDUD!

30.- / 23.-

Brasiilia laulukirjutaja ja vokalist Dora Morelenbaum on huvitavamaid talente Brasiilia uue muusika laineharjal. Lisaks sooloprojektile on Dora Latin Grammy auhinnaga pärjatud kvarteti Bala Desejo liige. Dora Morelenbaumi kaunid bossanovalikud laulud on justkui juhuslik taaskohtumine ammuse armastusega: üheaegselt nii tuttavlik kui ka avastamisrõõmu pakkuv.

Dora tuleb musikaalsest perekonnast. Tema isa Jaques Morelenbaum on tšellist, helilooja ja dirigent. Dora ema Paula Morelenbaum on armastatud jazzvokalist, kes lisaks paljudele maailma festivalidele on üles astunud ka Jazzkaarel – aastaoli 1997 ja beebi Dora oli siis emaga Tallinnas kontserdireisil kaasas. Aastal 2020 lõi Dora oma koolikaaslastega ansambli Bala Desejo. Kõigest kaks aastat hiljem avaldas värske ansambel oma esimese albumi „SIM SIM SIM”, mida kriitikud kiitsid taevani ja mille eest võideti Latin Grammy. Oma soolokarjääri alustas Dora lühialbumiga „Vento De Bereida”, mida aitas välja anda Brightonis tegutsev maailmamuusikale spetsialiseeruv, autoriteetne plaadifirma Mr Bongo. Värskes loomingus on tunda selliste suurkujude nagu Gal Costa ja Maria Bethânia mõjusid. Lisaks lühialbumile on lauljatar avaldanud kontsertalbumi „Live at Glasshouse”, kus ta musitseerib koos Zé Ibarra ja Julia Mestrega.

Võrreldes energilise ja troopilise Bala Desejoga on Dora soolomuusika rahulikum ja unenäolisem. Tema võrratut ja omapärast vokaali saadab tänapäevaselt kõlav ja kaunis instrumentaal – Riost pärit kitarrist-bassist, trummar ja produtsent Guilherme Lirio. 30-aastase Lirio koostöönimekiri ulatub Brasiilia muusika suurkujudest nagu Alberto Continentino, Ana Frango Elétrico ja Gilberto Gil Rio de Janeiro noorte talentideni. Lirio on hinnatud bändikaaslane, tagasihoidlik, aga supervaimukas, temaga koos kontserdil olla on viibida parimas võimalikus seltskonnas.

Kontserti toetavad Brasiilia Suursaatkond ja Guimarães Rosa Instituut.

 

Talin-ing-branco.png    IGR_logo_color-01-horizo.png