Ansambel Picante esitleb uut plaati

13. mai 2008

Ansambel Picante andis välja oma esimese CD plaadi „Kohtumine“. Plaadil kõlav muusika koosneb ansambliliikmete omaloomingust ning tuntud lugude töötlustest jazzilikus võtmes. Plaat on salvestatud 2007. aasta lõpus Tallinna Linnateatri kammersaalis toimunud kontserdil.

Ansambel Picante andis välja oma esimese CD plaadi „Kohtumine“. Plaadil kõlav muusika koosneb ansambliliikmete omaloomingust ning tuntud lugude töötlustest jazzilikus võtmes. Plaat on salvestatud 2007. aasta lõpus Tallinna Linnateatri kammersaalis toimunud kontserdil.

“Picante on sümpaatne noor ansambel, mis ajab oma asja suure kärata, kuid kiiduväärse järjepidevusega,” ütles muusikakriitik Joosep Sang. „Ansambli väljenduslaad ei aima kedagi kodumaistest tegijatest järele, seetõttu lisab Picante eesti muusikapilti vaid talle omase värvitooni.“

„Oleme koos musitseerinud juba kuus aastat ja Picante näol on meist saanud kokkuhoidev muusikaline perekond. Leidsime, et nüüd on sobiv hetk plaadi väljaandmiseks,“ ütles Picante solist Ivi Rausi. „Otsustasime live salvestuse kasuks, sest meie jaoks on oluline vahetu kontakt kuulajatega. Vajame publikut nagu õhku, siis hakkab ka kogu ansambel justkui ühes rütmis hingama. Plaadil kõlav muusika peegeldab kontserdil tekkinud erilist energiat. Stuudios salvestades oleks sellist tulemust pea võimatu saavutada.“

“Picante on ansambel, mis ei ole pidevas muutumises,” rääkis kontrabassimängija Tõnis Tüür. „Kui kuulata aastatetaguseid lindistusi, siis meeldivad need ka praegu, aga lihtsalt paljud inimesed ei tea neid veel.“ Trummar Eno Kollomi arvates on „Kohtumine“ hea eneseabi plaat ning pianist Risto Lauri sõnul on tegemist „pastöriseerimata“ muusikaga.

Picante liikmed tutvustavad üksteist nii:
Laulja Ivi Rausi kulgeb ja leiab, et maailmas pole head ega halba, on vaid erinevad vaatenurgad ja mis peamine, et armastust ikka jaguks kõigile ja kõikjale.
Pianist Risto Laur mängib hetkes ja omas maailmas ehk teisisõnu on geenius, kes võib üllatada oma ideede rohkusega.
Kontrabassimängija Tõnis Tüür on ansambli muusikaline suhtekorraldaja, kes karismaatiliselt pilli mängides suhtleb samal ajal ka publikuga.
Trummar Eno Kollom on mees, kes naeratab ja tiksub kui kellavärk – terane nüansirohke mees.
Külalisena esineb plaadil trompetimängija Loit Lepalaan, kes toob bändi aristokraatlikku vanakooli hõngu.

Picante uue CD plaadi ”Kohtumine” esitlus toimub 14. mail 2008 kell 20.00 kohvikus ”Seitse” (Lauteri 7C, Tallinn).

Picante CD plaadil kõlav live-kontsert on salvestatud 24. novembril 2007 Tallinna Linnateatris. Plaadi on välja andnud kirjastus Väike Vanker. Plaadiümbrise kujundas Roland Seer. Helimontaaž Kalle Nettan.

Lisainformatsioon:
Tõnis Tüür
Tel: +372 50 33 899
E-mail: tonis@tyyr.com