Artiklid Jazzkaarest 2006

20. aprill 2006

Jazzkaar 2006 kohta ilmunud artiklid, mida on võimalik lugeda ka veebis.

Dianne ja Solveig, “Jazzkaare” tipud
Eelmise nädalaga lõppenud 17. “Jazzkaare” saab kokku võtta nendinguga, et seegi kord tõi festival eesti kuulajate ette kireva kava tänase jazzimaailma tippudest ja nende kõrvale uusi huvitavaid esinejaid, kes alles tõusuteel.

05.05.2006, Joosep Sang, Sirp

Selle aasta Jazzkaar: palju häid kontserte ja näpuotsaga igavust
Jazzkaare kommentaarides on nii suhkrut kui ka pipart. Ja nagu suurte festivalidega ikka, tuli igaühel oma leida.
03.05.2006, Ene Poll, Priit Pruul, Eesti Päevaleht

Tänavune Jazzkaar pakkus kõigile midagi
Eile lõppes kontsertide arvu poolest senistest suurim Jazzkaar. Valitud esinemistest jagab muljeid Maria Mölder. Tänavune Jazzkaar näitas, et Eesti publik oskab eksperimenteerivamaid esinejaid hinnata küll.
02.05.2006, Maria Mölder, Eesti Päevaleht

Jazzkaare festival kattis kuulajatele rikkaliku pidulaua
Anne Erm teeb eile ehk Jazzkaare viimase päeva õhtupoolikul kokkuvõtteid. Lõppenud on ka viimased kontserdid Narvas ja Keilas, väliskülalised sõitnud ära koju.
02.05.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Malbelt põnev Vinicius
End ilmsesti juba vikerviisiaegadest eesti kuulajate (ala)teadvusesse põiminud brasiilia muusika on pea igal Jazzkaarel esindatud – raske öelda, kas seda austav kogukond kasvab, aga igatahes see püsib ja tasahilju ka nooreneb.
02.05.2006, Berk Vaher, Postimees

Diivadeski ei tule pettuda
Dianne Reevesi kontserdile läksin teatud eelarvamusega – ikkagi peaesineja ja selle Jazzkaare arvatav kõrghetk. Mis iseenesest ei pruugi ju suurt elamust tõotada.
02.05.2006, Piret Tali, Postimees

Muusika prantsuse keeles, kõik saavad aru
Kaks prantsuse jazzmuu­sika suurkuju sama grupi koosseisus Jazzkaarel oli omamoodi sündmus. Vanahärra Michel Portal ja temast pea paarkümmend aastat noorem, kuid siiski juba väärikas üle viiekümneses vanuses Louis Sclavis musitseerisid.
02.05.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Otse puudutavad helid
Christian Urich, Ethan White ja Jason Kriveloff ehk Tortured Soul jõudis lõpuks paljude fännide meeleheaks Tallinna. Kes on selle ansambli avastanud, kiindub jäägitult.
02.05.2006, Kuldar Kullasepp, Postimees

Plahvatusohtlik bänd otsib õnne
Nagu nimigi ütleb, on dünamiitviikingid plahvatuslikud, energiast pulbitsevad, lausa poisikeselikult läbematud. Bändi vertikaalteljeks on kontrabassist Thommy Andersson ning laiu-sirutuse otstes pulbitsevad kitarrist Jaak Sooäär ning trummar Karsten Mathiesen.
02.05.2006, Andres Lõo, Postimees

Muhe-lahe ilmamuusika Boi Akihilt
Boi Akih on Hollandis tegutsev bänd, mis repertuaarilt ja seltskonnalt on heas mõttes klassikaline maailmamuusika.
02.05.2006, Kadri Kõusaar, Postimees

Hedvig ja Dianne ehitasid Jazzkaarele laulusilla
Hedvig Hanson pühendas oma neljapäevase kontserdi tänavuse Jazzkaare superstaarile Dianne Reevesile, kes on aastaid kuulunud tema lemmikute hulka. Eesti vokaaldžässi esinumber andis särava sõu Reevesi hittidest, unustamata siiski kodumaist estraadiklassikat, mille taastutvustamise on ta oma südameasjaks võtnud.
29.04.2006, Triin Tael, SLÕL

Indoneesia öölinnud ja Brasiilia bossanova madruste pilgu all
Jazz on paljulubav sõna, sinna taha varjub nii palju erilist ja mitmekesist muusikat, mida tõestas ka kolmapäevane maailmamuusika õhtu Vene Kultuurikeskuse kulunud interjööris ja laemaalil kujutatud meremeeste valvsa pilgu all.
29.04.2006, Triinu Laan, SLÕL

Dianne Reeves tegi eestlased õnnelikuks
“Vaat sellist džässi ma armastan,” õhkasid kaks daami mu selja taga riidehoius pärast selle aasta Jazzkaare peaesineja Dianne Reevesi kontserti, kirjutab Ene Poll.
29.04.2006, Ene Poll, Eesti Päevaleht

Hea muusika sünnib koduigatsusest
Kitarrist, laulja ja löökpillimängija Vinicius Cantuįria on kuulsamaid Brasiilia muusikuid. 1990-ndate keskel kujundas ta brasiilia uue laine muusika, nn neo-brazilian music, põimides bossat ja jungle-muusikat. Viimasel ajal on Cantuįria vähendanud oma sõltuvust elektroonikast, kasutades vaid üksikuid efekte. Tema praeguse ansambli repertuaari kuuluvad lisaks enda loomingule Tom Jobimi, Gilberto Gili ja teiste Brasiilia meistrite lood.
29.04.2006, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Soe kontsert jahedas saalis
Kolmapäeva õhtul andsid Viljandi jahedas Jaani kirikus oma plaadi «Siin on soe» teemalise kontserdi saksofonist Raivo Tafenau, Riho Sibul ja teised head muusikud.
29.04.2006, Tiina Sarv, Sakala

Täna esinevad Michel Portal ja Louis Sclavis
Kaks prantsuse džässi juhtfiguuri on võtnud nõuks koos Jazzkaare lavalaudadele astuda. Kas pole see mitte piisav põhjus, et multiinstrumentalistid Michel Portal ja Louis Sclavis oma silmaga üle vaadata?
28.04.2006, Maria Mölder, Eesti Päevaleht

Portal: olen mässaja ja muutuja
Kui prantsuse muusikaelul vähegi silma peal hoida, on Michel Portali nime võimatu mitte märgata. Homme esineb Portal koos Louis Sclavis’ga Jazzkaarel.
27.04.200, Hannes Pikkat, Eesti Päevaleht

Hedvig Hansoni kummardus džässidiivale
Tänane Jazzkaare päev möödub peaesineja Dianne Reevesi tähe all, kuid diivale on otsustanud omapoolse kummarduse teha ka Hedvig Hanson koos Andre Maakeri, Mihkel Mälgandi ja Tanel Rubeniga.
27.04.2006, Maria Mölder, Eesti Päevaleht

Brasiilia New Yorgi vikerkaares
Üks tänavuse Jazzkaare peaesinejaid on brasiilia laulja ja kitarrist Vinicius Cantuária – omanäoline artist, kelle muusikas kohtuvad traditsioon ja innovatsioon.
26.04.2006, Joosep Sang, Postimees

Solveigi unenäod viivad teid ilumaale
Solveig ei ole enam esimeses nooruses laulja. Figuuri poolest ei sobi ta ka poplauljaks, sest rõõmsameelsusest pakatava brüneti kehavormid on elutervelt täidlased. Aga ta laulab oma maailma köitvaks nii lummavalt, et see muudab narriks igaühe, kes eeltoodu peale korrakski mõtleb.
26.04.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Slow Motion Quartet Norrast kõlas värskelt ja pealetükkimatult
Solveig Slettahjelli Slow Motion Quartet Norrast sai end tervitama täissaali.
26.04.2006, Mari Peegel, Eesti Päevaleht

Anna-Mari Kähärä polnud Jazzkaare tasemel
Anna-Mari Kähärä tase džässilauljana pole ristluslaevalauljate omast oluliselt kõrgem.
26.04.2006, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Jazzi mehed mängisid Nirvanat: Bad Plus rokkis džässi või vastupidi
Pühapäeva õhtul astus Rock Cafés lavale USA kollektiiv Bad Plus. Mittefännid mõistatasid, kas tegu oli džässi armastavate rokkarite või rokki mängivate džässartistidega.
25.04.2006, Andero Kaha. SLÕL

Bonzo ja Tõun Unelmate Orkestriga
Ülehomsest annavad Bonzo ja Tõun neli Jazzkaare-kontserti üheskoos Unelmate Orkestriga.
25.04.2006, Eesti Päevaleht

Boi Akih jagab positiivset energiat
Telefonikõne Tallinnast tabab Monica Akiharyt just sel päeval, mil ta oma elukaaslase ja ansamblipartneri Niels Brouweriga peab sõitma Saksamaale, et salvestada järgmine plaat saksa firmale Enja. Sama plaadikompanii märgi all tehtud «Uwa i» on ansambli ja nende omapärase muusika teinud tuntuks pea kõikjal Euroopas.
25.04.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Волшебный голос джаз-дивы
Фестиваль Jazzkaar 2006 на этой неделе достигнет своего пика – 27 апреля в 20.00 в Концертном зале «Эстония» выступит знаменитейшая джаз-вокалистка, обладательница четырех статуэток «Грэмми» и лауреат премии им. Эллы Фитцджеральд – Дайана Ривз.
25.04.2006, Дмитрий БАБИЧЕНКО, Молодежь Эстонии

Humoorikas ja säravalt energiline The Bad Plus
Jazz ja rock on nii vanad sõbrad kui ka vaenlased. Kui 50ndatel pühkis rock’n’roll võimsa lainena üle meelelahutust ihaleva publiku, siis mõjus see jazzi kuulajaskonnale laastavalt. Kui rääkida üldises plaanis, suruti jazz siis põranda alla ja avatuks jäid vaid kunsti poole püüdlemise uksed.
25.04.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Džäss Kaarli kirikus ehk Fääri saarte metsik ilu kajas Eivori laulus
Laupäeval Jazzkaarel esinenud Eivor ei suhelnud laval kellegagi peale muusika. Eivųr oli ühtlasi väljendusrikas ja eemalolev, temast õhkas paganlikku jõudu.
25.04.2006, Tui Hirv, Eesti Päevaleht

Põhjala haldja häälekas ja jõuline lumm
Laupäeval Kaarli kirikusse kogunenud publik sai tunda ülendavat lumma, mida pakkus Eivøri ja Villu Veski bändi ühisesinemine. Eivør ja saksofonist Villu Veski on varem teinud koostööd folkjazz-grupis Yggdrasil, ent Villu Veski Grupiga esines Eivør esimest korda. Seda hämmastavam oli bändi ja lauljatari peen üksteisemõistmine ja hetketunnetus.
24.04.2006, Kadri Kõusaar, Postimees

Soweto Kinch pani mõtlema
Jazzkaare jazziliku osa avas möödunud reedel 28-aastane Briti saartelt pärit Soweto Kinch – mees, kes on öelnud, et jazz ning räpp on üks ja sama asi. Iseenesest pole selles ütluses midagi väga uut. Sääraseid seisukohti on võtnud mitmed tuntud hip-hop’i ning nüüdisaegse jazzi muusikud, tänu kellele tänane urban-muusika ka parajalt jazzilik on.
24.04.2006, Kuldar Kullasepp, Postimees

Rock Cafés said kokku räpp ja jazz
«Jazz Planet! Jazz Planet! Jazz Planet!» Nii küttis reede õhtul Rock Cafés festivali «Jazzkaar» klubikontserdil publikut üles Soweto Kinch – briti muusikamees, kes ristab vana kooli džässmuusika ja popid hip-hoprütmid.
24.04.2006, Marianne Loorents, SLÕL

Mitte ainult aeglane muusika Slettahjellilt
Nii originaal- kui ka standardlugudega astub täna kell 21 Draamateatri lavale Solveig Slettahjell Slow Motion Quintet. “Slow motion” on tegelikult pigem filmi- kui muusikatermin, eesti keeles “aeg luubis”.
24.04.2006, Mari Peegel, Eesti Päevaleht

Uus helifolkloor taas Viljandis
Teisipäeval, 25. aprillil kell 19 annab Viljandi kultuurimajas kontserdi «Jazzkaare» festivalile kutsutud ansambel L’Effet Vapeur, kelle muusikalised kompositsioonid sünnivad vaataja silme all.
22.04.2006, Sakala

Jazzi ja rocki vürtsikat sürri nalja
Ethan Iverson: The Bad Plus on jazztrio, mille mõjutused sisaldavad rocki, electronica’t ja klassikalist muusikat. Meie sound on kolme isiksuse oma, kes väljendavad ennast nii täielikult, kui vähegi suudavad.
22.04.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Solveig Slettahjell – pastori tütar, kes armastab eesti koorimuusikat
Norra lauljatarile Solveig Slettahjellile (35) meeldib inimesi ootama panna. Kuulaja peab ootama refrääni, tõuse, langusi ja lõpuks ka emotsiooni, mis talle pärast Solveigi muusika kuulamist jääb.
22.04.2006, Mari Peegel, Eesti Päevaleht

Kadri Voorand laulab Jazzkaarel Thelonious Monki
Praegu on üks väheseid võimalusi teda kuulata Jazzkaare kontsertidel sel ja järgmisel nädalal. Lavale eelistab ta tunde muusikaakadeemias, sest liiga vara esinema hakkamine peatab tema sõnul arengu.
22.04.2006, Eda Post, Eesti Päevaleht

Bonzo tuleb Unelmate orkestriga
Tänavusel Jazzkaarel astub esimest korda üles ka Rakvere trubaduur Andrus Albrecht alias Bonzo koos Unelmate orkestriga.
21.04.200 , Andres Pulver, Virumaa Teataja

Менее двух часов по морю…
Но джазовые фестивали в апреле – довольно редкое явление. Кстати, один из них – наш таллиннский Jazzkaar.
21.04.2006, Валентина ГОНЧАРОВА, Молодежь Эстонии

«Jazzkaar» ühendab täna õhtul džässi ja räpi
Vaiksel laupäeval andis Liisi Koikson südamliku avalöögi «Jazzkaarele» – festivalile, mis juba 17. korda maailma- ja kodumaa tähed Eesti publiku ette toob. 30. aprillini kestval festivalil on kavas poolsada kontserti 13 linnas, neist 35 esinemist Tallinnas..
21.04.2006, SLÕL

“Jazzkaar” tuleb Valka!
Käimas on järjekordne džässifestival “Jazzkaar”. Kontserdid on Eesti paljudes kohtades suurtes ja väikestes saalides, esmakordselt ka Valgas.
20.04.2006, Helju Keskpalu, Valgamaalane

Jazzkaar kutsub avastama uut muusikat
15.-30. aprillini toimub 17. korda Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar, mille kavas on poolsada kontserti kolmeteistkümnes Eesti linnas.
19.04.2006, Delfi

Muusikud kuulavad
Mele Pesti nõudis jatskaarel üles astuvatelt Eesti muusikutelt vastuseid küsimustele:
1) Mida te ise “Jazzkaare” kon­tserdil mängida kavatsete?
2) Millist artisti te ootate seekordsele festivalile kõige suurema elevusega ja miks?
18.04.2006, Mele Pesti, Eesti Ekspress,

Liisi Koikson tõi Jazzkaare Jõhvi
Selle aasta Jazzkaare avas nii viimaselt Eesti muusikaauhindade jagamiselt kui ka Kuldplaadi auhinnagalalt aasta naisartisti tiitliga koju läinud Liisi Koikson.
18.04.2006, Tanel Mazur, Eesti Päevaleht

Jazzkaar
Kilingi-Nõmmest suurde lauluilma suundunud Liisi Koikson avab oma kontserttuuriga festivali „Jazzkaar”. Asi on tegelikult veel vingem, sest 22aastane lauljanna seekord mitte lihtsalt ei laula, vaid esitleb ka oma uut helikandjat.
18.04.2006 , Pärnu Postimees

Liisi Koikson jalutas Tõnis Mägi laulu ajal lavalt minema
«Kuidas su hääl, sinu hääl, mind nii õnnelikuks teeb,» laulab Liisi Koikson «Jazzkaare» avakontserdil. «Selle laulu kirjutas Tõnis Mägi,» ütleb ta hiljem. «Ma arvan, et see teeb meile kõikidele head meelt.»
17.04.2006, Marian Männi, SL Õhtuleht

Anne Erm ja tema 17. Jazzkaar. Lõppu veel ei paista
Kui festival Jazzkaar jõudis oma 10. sünnipäevani, arvas selle vedaja Anne Erm, et teeb ehk mõne festivali veel ja annab siis ohjad üle uutele korraldajatele. Tänaseks on festival jõudnud 17. sünnipäevani ning Anne Erm kinnitab, et niipea ta loobuda ei kavatse.
15.04.2006, Eesti Päevaleht

Jazzkaar: Improvisatsioon ühendab jazzi ja räpi
Noor briti saksofonikomeet tuleb Jazzkaarele oma kunsti tutvustama. Ta mängib saksofoni, vanust pole veel 30, kuid Suurbritannias ja ehk kaugemalgi teavad teda kõik, kel vähegi huvi jazzi vastu.
15.04.2006, Immo Mihkelson, Postimees

Jazzkaar 2006 esitleb muusikuid 24 maalt
Tänavuse, 17. Jazzkaare kavas on 50 kontserti kolmeteistkümnes Eesti linnas, kus esinevad muusikud 24 maalt.
15.04.2006, ilm.ee

Jazzkaar 2006 esitleb muusikuid 24 maalt
Tänavuse, 17. Jazzkaare kavas on 50 kontserti kolmeteistkümnes Eesti linnas, kus esinevad muusikud 24 maalt.
15.04.2006, ETV24

Kevad lõhnab jazzi järgi!
Laupäeval algab väsimatu Anne Ermi eestvedamisel kevadekuulutajana Eesti suurim muusikafestival “Jazzkaar”. Värske ja vikerkaarevärviline Tallinna rahvusvaheline festival jõuab pealinnast veel üheteistkümnesse Eesti linna
14.04.2006, Igor Garšnek, Sirp

Jazzkaare avab Liisi Koiksoni järvemuusika
Laupäeval algab Tallinnas Salme kultuurikeskuses Liisi Koiksoni kontserdiga, mis koosneb CD ja DVD «Väike järv» lauludest, rahvusvaheline festival «Jazzkaar 2006».
13.04.2006, Tartu Postimees

Jazzkaar saabub Rakverre
Jazzkaar ilmutab end 14. aprillil kell 20 Rakveres Hagari pitsakohvikus, kus musitseerivad Jaak Johanson ja Robert Jürjendal.
13.04.2006, Virumaa Teataja

Tallinn International Jazzkaar Festival 2006 is starting
Jazz Festivals From April 15-30 the Tallinn International Jazzkaar Festival will open its doors for the 17th time. This year’s festival includes 50 concerts in thirteen Estonian cities – Tallinn, Tartu, Pärnu, Jõhvi, Viljandi, Narva, Türi, Haapsalu, Valga, Rakvere, Põlva, Elva and Keila. The concerts in Tallinn will take place in fifteen different halls altogether.
13.04.2006, eJazzNews

Jazzkaar Festival – Tallinn
From April 15-30 the Tallinn International Jazzkaar Festival will open its doors for the 17th time featuring Dianne Reeves, Vinicius Cantuaria and The Bad Plus.
13.04.2006, Jazz News

Tallinn International Jazzkaar Festival features Reeves, Cantuaria and The Bad Plus
From April 15-30 the Tallinn International Jazzkaar Festival will open its doors for the 17th time featuring Dianne Reeves, Vinicius Cantuaria and The Bad Plus.
13.04.2006, AllAboutJazz.com

Jazzkaar tuleb!
Tänavune talv on tõesti pikale veninud ja ehk uskumatult huvitava programmiga Jazzkaar 2006 toob meile südamesse huvitavat muusikat ja kevadet.
11.04.2006, Marge Paas, Femme