BBC World Music Awards 2004 võitjad

05. veebruar 2004

Ühe maailma olulisimaks peetava World Music žanri muusika auhinna hindamisvoorud on tänavu taas tõmmanud tähelepanu huvitavatele artistidele.

BBC korraldab World Music Awardse juba hea mitu aastat. Tänavused kandideerijad kuulutati välja eelmise aasta oktoobris pärast maailmamuusika messi Womex, millel osalenud spetsid hääletasid igasse kategooriasse kandidaadid. Edasise paremusjärjestuse otsustas žürii, kuhu kuulus ka mõned aastad tagasi Jazzkaare plaate keerutanud maailmamuusika-DJ Rita Ray.
Auhindade üleandmisee tseremoonia seisab aga ees ning toimub 9. märtsil Edinburghi Usher Hallis. Loomulikult teeb BBC sündmusest ka ülekande ja erisaateid.
Ainult ühe artisti sai valida publik. Publikuauhind läheb artistile, kes pidi olema nomineeritud ükskõik millises kategoorias ja kes sai mitu kuud väldanud online-hääletusel suurima toetajaskonna. Võitja kuulutatakse välja 9. märtsil, kuid selgunud on hääletuse neli parimat, kelle seas on ka võitja. Need neli on Cesaria Evora (kes märtsi alguspäevadel laulab Tallinnas), usbekitar Sevara Nazakhan (kes on Peeter Vähi kutsel varem juba esinenud Tallinnas), iraagi artist Kazem Al Sahir ja horvaatlanna Tamara Obrovac.

Teistes kategooriates on võitjad:
Aafrika: Senegali hip-hop-grupp Daara J, mis tõlkes tähendab “Elukooli”.
Aasia / Vaikne ookean: Sevara Nazarkhan.
Ameerika: Buena Vista Social Club’i üks lauljaid, kuubalane Ibrahim Ferrer, keda Tallinnas nähti viimati 1963. aastal Estonia kontserdisaalis.
Euroopa: hispaania neidudegrupp Ojos de Brujo, WOMADi publikulemmik.
Lähis Ida / Põhja-Aafrika: Kazem Al Sahir.
Uustulnuk: poola juurteotsija Warsaw Village Band.
Piirideületaja: belgia grupp, pöörane stiilidesegustaja Think Of One. (Selles kategoorias kandideeris ka oud-duo DuOud, mis esineb tänavu Jazzkaarel.)
Club Global: DJ Dolores & Orchestra Santa Massa (Hispaania-Brasiilia).
Kriitikute lemmik: mali laulja Rokia Traore.