David Sylvian ja Derek Bailey

01. mai 2003

Mais peab ilmavalgust nägema David Sylviani sooloplaat «Blemish». Eriliseks teeb selle improkitarrist Derek Bailey osalemine.

David Sylviani sooloplaat «Blemish» on pärast mitmeaastast vaheaega esimene uue materjaliga plaat temalt. Ühtlasi Oma plaadimärgist Samadhi Sound on Sylvian enda sõnul unistanud juba ammu. Produtsenditöö uues plaadifirmas võtab Sylvian enda õlule ja esimene proovitöö ongi «Blemish». Eesmärk on püüelda uuenduste ja uudsuse poole muusikas.
Teada on sedagi, et Sylvian võttis plaadi tegemiseks aja maha projekti kõrvalt, mida ta teeb koos oma venna Steve Janseniga. Esialgse plaani kohaselt pidi sellest tulema lihtne plaat kitarri elektroonika ja häälega. Kõik lood on tegelikult stuudioimprovisatsioonid ja enamik neist on valminud Sylvianil ilma vähimagi kõrvalise abita.
Laulja ise iseloomustab oma uut plaati kui ühtlasi uut suunda oma loomingus – seal on avatuks jäävad kompositsioonid, improviseerimise vaim ning minimalistlik meelestatud heli kohtlemisel. Briti vabajazziline avangardkitarrist Derek Bailey osaleb kolmes palas, milles ta on ka kaasautor. Plaadi lõpupala elektroonilise seade on teinud Christian Fennesz.