Eesti esinejad uute kavadega Jõulujazzil!

04. detsember 2006

Väljamüüdud saalidega alustanud Jõulujazz pakub sel nädalal põnevaid kavasid eesti esinejatelt Tallinnas, Pärnus, Jõhvis ja Narvas.

Lauljatar Helin-Mari Arderil valmis heliplaat “Kuulates Legrandi”, kus kõlavad laulud eesti, inglise, prantsuse ja hispaania keeles, mõnusates jazzilikes seadetes, kus mängimas tuntud eesti jazzmuusikud Siim Aimla, Teet Raik, Mihkel Mälgand, Ahto Abner ja Hele-Riin Uib.
Helilooja, laulja, dirigent, pianist Michel Legrand on kirjutanud muusika rohkem kui 200le prantsuse ja ameerika filmile ning võitnud hulga Oscareid, viis Grammyt ja muid auhindu. Tema laule on esitanud Frank Sinatra, Liza Minelli, Matt Monro, Ella Fitzgerald, Barbra Streisand, Nana Mouskouri ja paljud teised maailmakuulsused. Legrandi romantiline muusika kõlab üha uutes esitusvariantides kogu maailmas.
Pärast kontserti on võimalik vaadata kultusfilmi Michel Legrandi imelise muusikaga “Cherbourgi vihmavarjud”.
Kontserdid neljapäeval, 7. detsembril 19.00 Pärnu Endla Teatri Küünis, reedel, 8. detsembril kell 19.00 Vene Kultuurikeskuses ja laupäeval, 9. detsembril kell 19.00 Jõhvi Kontserdimajas. Koostöös Pöffiga järgneb kontserdile igal õhtul kell 21.30 film “Cherbourgi vihmavarjud”.

Kogenud jazzmuusikud Henri Peipman, Taavo Remmel, Ahto Abner ja andekas lauljatar Rebecca Kontus kohtuvad neil hingelistel kontsertidel esmakordselt. Kavas on jõulusõnumiga laulud, mis aitavad vaadata iseendasse, tuua rahu ja selgust hinge.
Lauljatar Rebecca Kontus, kes kevadel lõpetab Georg Otsa nimelise Muusikakooli ja õpib juba Kunstiakadeemias, laulab Tallinna Gospelkooris, on ansambli R-Corp solist, osaleb paljudes kontsertprojektides, kirjutab laule ja laulusõnu, tantsib ja kui vaja, siis komponeerib ka tantse. Klahvpillimängija Henri Peipman on aga Sydney konservatooriumi õppejõud ja oodatud esineja paljudes Austraalia ansamblites. Eesti muusikutega salvestas ta paari aasta eest heliplaadi “Virmalised”.
Kontserdid 9. detsembril 15.00 Pärnu Agape keskuses, 10. detsembril kell 17.00 Oleviste kirikus, 16. detsembril 17.00 Tartu Saalemi kirikus ja 17. detsembril kell 17.00 Viljandi Jaani kirikus.