Ilmus Gato Barbieri 50. plaat

14. veebruar 2003

«The Shadow Of The Cat» on legendaarse argentiina saksofonisti pika karjääri 50. enda nime all tehtud plaat.

Gato Barbieri, kes mullu novembris sai 70, on lüürilise jazzmuusika maailmas kaheldamatu tegija. Tema muusika kaubamärk on hingestatud latiinotunnetus selle nähtuse sentimentaalselt skaalaotsalt, millele lisandub alati ka parajasti käesoleva aja moekõlasid. Tema kohta on öeldud, et ta oskab alati olla ühtaegu nii romantiline kui ka cool. Üleilmselt tuntuks sai ta muusikatüki järgi, mis kõlas 1971. aastal Bernardo Bertolucci filmis «Last Tango in Paris».
Saksofonisti enda karjäär on kulgenud läbi peaaegu kõigi jazzis võimalike stiilide, kaasa arvatud 1960ndatel ka free-jazz. 1962. aastal algas Barbieri tihe koostööd world-jazz’i ühe pioneeri, trompetist Don Cherry’ga.
«The Shadow Of The Cat» on Barbieri debüüt plaadifirma Peak Records märgi all. Plaadi produtsent on Grammy’ga pärjatud Jason Miles, kes on palju kokku puutunud tänapäevase smooth-jazz’i pehmusega ja popmuusikutega. Plaadil löövad kaasa kitarrist Peter White, Peak Records’i üks asutajatest Russ Freeman ning tippmuusikud fusion-vallast nagu bassist Mark Egan, trummar Vinnie Colaiuta, pianist Oscar Hernandez, trummar Richie Morales, perkussionist Marc Quinones, bassist Will Lee ja kitarrist Romero Lumambo. Kõik nad on Barbierist vähemalt põlvkonna võrra nooremad.
Plaadil kõlavat muusikat iseloomustades on Gato Barbieri osutanud oma kunagisele heale sõbrale, soul-legend Marvin Gaye’le, kes ütles, et mõtet on teha vaid niisugust plaati, kus sulle meeldib kõik, mis seal kõlab.
Barbieri kohta pajatab tema koduleht internetis, et ta on õnnelikult abielus uue naise Lauraga, kellega tal on nelja-aastane poeg Christian.