Imatra Big Band Festival avalikustas esinejad

11. märts 2004

Tänavu juulis toimuvale 22. Imatra Big Band Festivalile oodatakse George Clintonit, John Mayalli, The Headhuntersit, Count Basie orkestrit jpt.

15. märtsist algab piletimüük Imatra Big Band Festivalile. Üritus toimub 2.-10. juulil.
Kaheksasse festivalipäeva mahub 40 kontserti. Soome-Vene piiriäärsesse linna oodatakse üle 500 muusiku, sealhulgas ka esinejaid Eestist.

Ehkki festivali ajalugu ja nimi viitavad keskendumist orkestrimuusikale, on muusikalised piirid ammugi laienenud ning ühtse nimetaja alla mahuvad sõbralikult publikut rõõmustama ka kollektiivid, kes päris orkestri mõõtu välja ei anna. Stiilimustrisse mahuvad jazzivariatsioonid ja sving, bluus, soul ja funk, sekka ladina ja maailmamuusika rütme ning isegi rocki.

Rahvusvaheliste tähtmuusikute kontserdid jäävad 7.-10. juulile.
Kolmapäeval 7. juulil esinevad John Mayall & The Bluesbreakers, Mighty Sam McClain ja New York Voices.
Neljapäeva 8. juuli lõpetab klubis legendaarne funky-isake George Clinton Parliament-Funkadelic.
Reede 9. juuli toob “Jazz Masters” seerias lavale trompetist Charles Tolliveri ning Maynard Fergussoni Big Bop Nouveau Bandi. Õhtu peakangelaseks on The Headhunters, kel algkoosseisust kaasas Paul Jackson, Mike Clark ja Bill Summers, uue mehena aga laval Graig Handy ja Kei Shibara. Pidustused lõpetab laupäeval 10. juulil brasiilia supertäht Daniela Mercuri.
Meie muusikutest on esinema kuulutatud Eesti Muusikaakadeemia Big Band, keda saab 4. juulil kuulata BB-tänaval.
Festival on jagatud temaatilisteks kontsertideks “Party Time”, “Rock orkestrimuusikaga jumalateenistus ja gospelkontsert. 9. juulil peetakse Imatra kultuurikeskuses koguni big bandide Soome meistrivõistlused. Hea traditsioonina kuuluvad õhtute juurde jamsessionid ja õdusad laevakruiisid.