Improtesti teevad Lippajad

25. november 2005

“Improvisatsioon on üks tera peal kõndimine ja see on ohtlik asi …aga hõissaaa kui lõbus!” 30. novembril mängib sarjas Improtest ansambel Lippajad.

Kolmapäeval, 30. novembril kell 19.30 mängib Kanuti Gildi SAALis sarjas IMPROTEST ansambel LIPPAJAD.

Kanuti Gildi SAAL koostöös MKDK ja U.L.A. Jazziga, alustas oktoobris uue kontsertsarjaga IMPROTEST, mille kunstilisteks juhtideks on Taavi Kerikmäe ja Mart Soo. IMPROTEST toob kuulajate ette vaba improvisatsioonilise muusika huvitavamaid nähtusi nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

LIPPAJAD on Tarvo Kaspar Toome poolt loodud muusikaline kollektiiv, mille koosseis on suurenenud ja vähenenud vastavalt vajadusele. Seekord asuvad Lippajate ridades improtesti sooritama Rivo Laasi (bass), kes mänginud eesti vaba impro ainsas supergrupis “Tunnetusüksus” alates selle asutamisest; Kalle Klein (saksofonid, flöödid), kes kuulub ka Eriti Kurva Muusika Ansambli muusikaliste partisanide hulka; Margo Pajula (löökriistad) on tuntud ansamblitest Zahir ja Phlox; ning loomulikult Tarvo Kaspar Toome ise (el. kitarr, klahvpillid, elektroonika), kes lisaks Lippajatele on olnud asutajaks ning liidriks ka niisugustele kooslustele nagu “Megan Quartet” ja “M E S I”.

Tarvo Kaspar Toome räägib improvisatsioonist: “Komponeeritud muusikas ei ole aeg tähtis – sa võid kirjutada minutilist lugu pool aastat… improvisatsiooni puhul on aeg väga teravalt kuklasse hingamas – kui sa oled pilliga laval, pole sul mingit mõtlemisaega ja sa tegutsed siin kohe ja praegu helide ja vaikusega.
Ideaalsel juhul pole (ajude) raksumist kuulda. Nii vaadates on improvisatsioon üks tera peal kõndimine ja see on üks ohtlik asi … aga hõissaaa kui lõbus!”

Toome sõnul pole kolmapäevasel kontserdil olemas ühtegi muusikutega kokkulepitud nooti ning seda ei oska tõesti keegi arvata, mis seal kohapeal juhtuma hakkab.

15. detsembril toimub kolmas Improtest, kus paneb end proovile Trio Fragile.

Piletid (50 kr/90 kr) müügil Von Krahli Teatris ja Kanuti Gildi Saalis (www.saal.ee)

Improtesti korraldustoimkond
53 490 804