Jazzkaare lõpetas Jose Gonzalez

28. aprill 2008

José Gonzalez pani eile kauni punkti tänavusele Jazzkaare festivalile. Tegemist oli üritustesarja Jazz’n’Motion ja Jazzkaare koostöökontserdiga, mis tõi pühapäeva õhtul klubisse Hollywood üle tuhande inimese.

José Gonzalez pani eile kauni punkti tänavusele Jazzkaare festivalile. Tegemist oli üritustesarja Jazz’n’Motion ja Jazzkaare koostöökontserdiga, mis tõi pühapäeva õhtul klubisse Hollywood üle tuhande inimese.

José Gonzaleze kontserdi piletid müüdi välja juba eelmüügist, sissepääsujärjekord ulatus pool tundi enne kontserdi algust Draamateatrini. „Raske oli uskuda, et kõik need inimesed klubisse ära mahuvad, aga mahtusid ja kõik see tuhandepealine publik suutis klubiatmosfääris ka täiesti hiirvaikselt ja hinge kinni pidades kuulata,“ imestas Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.

Kontserdiõhtut alustas sooloartist Death Vessel Brooklyinst, kes pani publiku oma heledal häälel ja kitarril lauldud indie-folk lugudega huviga kuulama. Argentiina verd ja Rootsi päritolu laulja-lugudekirjutaja José Gonzalez tuli lavale kõigepealt üksi, taustaks lihtne ja mõjuv visuaalkujundus. Pärast paari lugu liitusid Joséga laval ka Koopist ja uuest Rootsi indie-bändist Little Dragon tuntud Yukimi Nagano ja löökpillimängija Erik Bodin. Nagu selgus oli Yukimi ja Eriku kontserti kaasamine üllatuseks fännidele just nendes riikides, kus José varem käinud ei ole ehk Poolas, Lätis ja Eestis. „Tahtsime teile midagi erilist teha,“ ütles José enne kontserti. Nii José kui Little Dragon ja the Knife, kelle loo „Heartbeats“ José kuulsaks tegi, on kõik pärit Rootsi muusikapealinnana tuntud Gothenburgist ja ühe sõpruskonna liikmed. Publiku häälekal nõudmisel tegi José neli lisalugu, millest üks oli ka ilus ja nutikas kaver Kylie Minogue loost „Hand on your Heart“. José tõestas oma kontserdiga, et vähe võib olla väga palju kui seda teha hingega ja hingestatult, tema siiras ja lihtne, samas ülitundlik ja intensiivne esitluslaad on saanud tuntuks kogu maailmas, kontserdid José kevadisel tuuri olid kõik ette välja müüdud. Gonzalezt on nimetatud 21. sajandi Nick Drake’iks, võrrelda võiks teda artistidega nagu Iron&Wine, Cat Power, Feist. Low, Elliott Smith.

Tänavune Jazzkaar tegi 52 kontserdi ja 15 000 külastajaga ka kõigi aastate publikurekordi, jazzifänne rõõmustasid staarid nagu Avishai Cohen, Al Di Meola, Angelique Kidjo, Roy Ayers, Tommy Emmanuel, Leny Andrade jt, kõik väga erilised ja huvitavad muusikud.

Jazz’n’Motioni üritustesari on toonud Eestisse artiste nagu Roisin Murphy, Gotan Project, Matthew Herbert Big Band, the Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist jpt.