Jõulujazzi võluv vokaalansambel Rajaton

06. november 2008

1. detsembril Kaarli kirikus esinevalt ansamblilt Rajaton on 10 tegevusaasta jooksul ilmunud 9 CD-d, mida on müüdud üle 250 000.

1. detsembril kell 19
Kaarli kirikus

Jõulujazzil esinev Rajaton andis 2. novembril ühiskontserdi Helsingis Finlandiatalos ameerika tippvokaalgrupiga Take 6. Take 6 esitles oma uue heliplaadi The Standards kava. Soome vokaalseksteti esituses kõlasid nende hittlood läbi 9 albumi. Kui Take 6 võluvad keerulised jazzharmooniad, rohke biitboxi kasutamine seadetes ja tantsuline liikumine ja Rajaton on enam pop-folk suunitlusega, siis mõlemaid iseloomustavad väga hästi harmoneeruvad hääled, puhas intoneerimine ja lahe lavashow.

Rajaton esitas muuhulgas lugusid nende kahelt menualbumilt – “Rajaton sings Abba” ning värskeimalt albumilt “Rajaton sings Queen”, mis pälvis paari nädalaga kuldsed müüginumbrid. Nagu ansambli nimigi ütleb, on nende muusika piirideta. Plaatidelt võib leida nii Jean Sibeliuse “Kurva valsi” lummava tõlgitsuse kui ka Stingi “I Was Brought To My Senses” hurmavas arranžeeringuis, lisaks rahvamuusika töötluseid, jõululaule, vaimulikku muusikat omaloomingut.

Rajaton sündis 1997. aastal. Ansambli kutsus kokku Jussi Chudenius, kes laulab ansamblis bassi. Jussi kirjutab muusikat kooridele ja Rajatonile, ta on tegev ka poliitikas. Alt Soila Sariola on õppinud viiulit, saksofoni, kannelt jt. rahvapille ning lõpetanud Sibelius Akadeemia rahvamuusika osakonna. Tema sulest on pärit mitmed Rajatoni laulud. Sopran Virpi Moskari on õppinud viiulit ja klaverit, sopran Essi Wuorela on õppinud klassikalist laulu ja sooloartistina salvestanud juba 5 albumit. Tenor Hanno Lepola on õppinud erinevaid klassikalisi instrumente ja mängib ka kitarri, bassi ja trumme. Bariton Ahti Paunu unistas ooperilaulja karjäärist ning tema esimene sooloalbum ilmus aastal 2002. Kõik Rajatoni lauljad on tegutsenud ka koorides.

10 tegevusaasta jooksul on ansamblilt ilmunud 9 CD-d, mida on müüdud üle 250 000. Ansambli turneegraafik on väga tihe. Hiljuti esitleti Rajaton Sings Queen kava USA-s ja Kanadas. Järgmisel aastal on Rajatonil plaanis 3-nädalane Austraalia turnee, kus nad esinevad Brisbaine’i, Canberra ja Adelaid’i sümfooniaorkestritega, samuti on plaanis esinemised Kanadas Toronto sümfooniaorkestriga ja mitmed esinemised Euroopa maades Eestist Islandini.

Kus ka Rajaton ei esineks, üllatab ta publikut oma vokaaltehniliste võimetega ja artistliku sügavusega – ning eheda emotsionaalsusega. Tallinna kontsert on osa suurest jõuluturneest, mis lõpeb Lõuna-Koreas. Kaarli kiriku kontserdil 1. detsembril on kavas jõululaulud, spirituaalid ja ansambli parimad a cappella lood.

Rajaton 1. detsembril kell 19.00 Kaarli kirikus. Piletid hinnaga 250-350 krooni müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.

Kontsert toimub koostöös Soome Suursaatkonnaga.

Vaata Jõulujazzi kava siit!