Kohtume 15. augustil Kadriorus!

07. august 2008

Kadrioru lossi lilleaias kohtuvad Jazzkaare sügishooaja alguse puhul kaks kaunist vokalisti.

Jazzkaare suur suvelõpukontsert ning ühtlasi sügishooaja avalöök saab seekord olema mõnus ja südamlik – Siim Aimla bänd, Liisi Koikson ja viimaselt Jazzkaarelt juba tuttav Torsten Goods.

28-aastane Torsten Goods jäi kuulajaile kevadel meelde oma tämbririkka hääle, improviseerimisvabaduse, virtuoosse kitarrikäsitluse ja lavasarmiga. Laulja ja kitarristina kogub ta iga kontserdiga üha uusi austajaid Euroopas, Hiinas, Ameerikas… Thelonious Monki nimelisel kitarristide konkursil Washingtonis ning Montreux’, Dresdeni ja Londoni jazzifestivalide konkurssidel on ta olnud parimate seas. Torsten Goods on oma nime all salvestanud neli heliplaati, neist kaks viimast maineka ACT-i plaadifirma all. CD „Irish Heart“ (2006) on müüdud üle 100 000, kohe- kohe on ilmumas heliplaat nimetusega 1980 (see on muusiku sünniaasta). Plaat jõuab müügilettidele 29. augustil. Seoses plaadi tutvustusturneega on noorel artistil käed-jalad tööd täis aasta lõpuni. Plaadil esitab ta pophittide nagu Queen’i „Crazy Little Thing Called Love“, Billy Joel’i „It’s Still Rock’n’Roll To Me“, David Paich’i „99“ jt. kõrval oma lugusid nagu „Too Much Guitar“ ja „Winters Night“.
Torsten õppis iirlasest ema plaadikogu kaudu varakult hindama Duke Ellingtoni ja Oscar Petersoni muusikat. Teismelisena innustus metal-rockist, aga siis tuli tagasi jazzi juurde, täiendas end New Yorgis Jim Halli ja John Scofieldi meistriklassides, õppis Saksamaal ja New Yorgis. Seal õnnestus tal mängida koos Mike Sterni, Les Pauli jt. tuntud kitarristidega.
Naasnud Euroopasse mängis ta koos prantsuse kitarristi Bireli Lagrene’iga, salvestas debüütalbumi „Manhattan Walls“ (2001) Peter Herbolzheimeri bigbändiga ja jõudis lühikese ajaga Saksamaa jazzieliiti. Tema kitarrimängu on võrreldud George Bensoni ja John Pizzarrelli ‘ga, laulu aga Jamie Cullumi, Michael Bublé, Van Morrisoniga – mitmeid selle kuulsa Põhja-Iirimaa laulja-helilooja laule on ta ka esitanud. Seekordki võtab Torsten kaasa mitmeid iiri laule.


Liisi Koikson

Liisi Koikson on Jazzkaarel üles astunud mitme eripalgelise projektiga. Ta on laulnud kodustest ja inimestele lähedastest asjadest kavas “Väike järv”, tõlgitsenud oma lemmiku Joni Mitchelli loomingut ning helletanud eesti rahvaviise. Ta on osalenud muusikalides “Evita”, “Miss Saigon”, “Helisev muusika”, “Grease” jt. Juba albumiga “The Gemini Diaries”pälvis ta 2003. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel “Aasta naisartisti” ja “Aasta uue tulija” tiitli. Esimeseks päris oma plaadiks peab lauljatar 2005. aasta lõpus ilmunud CD-d ”Väike järv”, kus ta esitab spetsiaalselt talle kirjutatud eesti lugusid. Selle albumi eest pälvis ta 2006 “Aasta naisartisti” ja “Aasta jazzartisti” tiitlid. Plaati, mille laulud läksid kuulajaile vägagi korda, saatis suur edu ja peagi lisandus ka Pirgu mõisa kontserdilt salvestatud “Väikese järve” DVD. 2008. aastal ilmus Liisi Koiksonilt uus album “Väikeste asjade võlu”, mis jätkab “Väikese järve” meeleoluliini, kuid laienenud on autorite ring.

Kontserdil esitab Liisi Koikson eesti heliloojate Kustas Kikerpuu, Valter Ojakääru, Uno Naissoo jt. laule ning Joni Mitchelli loomingut.

Piletid hinnaga 175.- ja 150.- (õpilane, tudeng, pensionär) on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ja enne algust kohapeal.