Kontsert “Eksootiline India – Incredible India”

18. november 2004

India ansambel Sargam toob Eestisse mikstuuri oma maa muusikast, alates traditsioonidest kuni eksootilise pop- ja filmimuusikani

India ansambel “Sargam” annab Eestis kontserte 17. kuni 19. novembrini. Alustatakse Tartust ning esinetakse ka Tallinnas ja Pärnus.
Esitusele tuleb india klassikaline muusika, Bollywoodi filmimuusika, India popmuusika ja dzäss.
“Sargam” on Indiast pärit ansambel, mille on asutanud kuulus viiulimängija ja helilooja Johar Ali Khan. Ansamblis on kasutusel nii kaasaegsed kui traditsioonilised muusikainstrumendid ning repertuaar ulatub kerge-klassikast, Punjabi ja hindi lauludest kaasagse popmuusika, Bollywoodi filmimuusika ning džässini.
Ansambel on oma jõulise ja kütkestava esituslaadiga võlunud lugematuid kuulajaid nii kodumaal Indias kui väljaspool. Muusikalised kontrastid põimivad ühtsesse tervikusse aegade algusest pärit india muusika ning tänapäevase improvisatsiooni, ületades nii ajastute, maade ja kultuuride piirid.
Kõik Sargami muusikud kuuluvad tuntud India muusikute suguvõsadesse, Gharanatesse.

17. novembril 2004 kell 19.00 Vanemuise Kontserdimajas
18. novembril 2004 kell 19.00 Vanalinnastuudio suures saalis
19. novembril 2004 kell 19.00 Pärnu Kontserdimajas

Esitlevad kontserdiagentuur Festivitas Artium, Indian Cultural Association Estonia ja Indian Council of Cultural Relations.

Piletid (Tallinnas 125.-, Tartus ja Pärnus 95.-) saadaval Piletipunkti ja Piletilevi müügikohtades, Statoili teenindusjaamades ja CD100 muusikapoodides üle Eesti, internetis www.piletipunkt.ee ja www.piletilevi.ee ning tund enne kontsertide algust kohapeal.