Nick Ali esineb taas Eestis

02. september 2004

Kanada-Trinidadi trompetist Nick “The Brownman” Ali annab Eestis oma kvartetiga kaks kontserti.

Väikesel Kariibi mere saarel Trinidadis sündinud ja New Yorgis koolituse saanud Nick “The Brownman” Ali on oma virtuoosse trompetimänguga pahviks löönud nii kuulajad kui kriitikud Kanadas, USA-s, Kuubal ja nüüd juba Euroopaski.

Nüüd Torontos resideeruv 30. aastates multimuusik pälvis 2001.aastal Montreali Jazz Festivali Grand Prix de Jazz ja 2002. aastal Kanada riikliku jazziauhinna kui Aasta Helilooja. Tema ansamblel Cruzao pärjati toona Aasta Elektrilise Jazzgrupi tiitliga.

Nick Ali meeli ärgitavat trompetiheli saab erinevates ansamblikoosseisudes kuulda enam kui sajal plaadil. Muusik ise peab olulisemaks oma nelja kollektiivi, mis suunitluselt erinevad. Latin-jazz, jazz-hip-hop, klassikaline jazz ja tuline salsa on stiilid, mis teda enim köidavad. Lisaks ansamblijuhi, helilooja, trompetisti ja tihti ka löökpillimängija tööle leiab Nick Ali aega ka kaasalöömiseks muusikavideodes ja mängufilmides.

Suurimateks eeskujudeks peab Ali legendaarset Randy Breckerit, brasiilia sambameistrit Claodio Roditit ja briti jazz-ikooni Kenny Wheelerit.

Jazzkaarel esines Nick Ali 2003. aasta kevadel. Seekordsetel Eesti kontsertidel liituvad Nick “The Brownman” Ali kvartetiks Deniss Pashkevics saksofonidel ja flöödil, Aivar Vassiljev trummidel ning Mihkel Mälgand kontrabassil.
Kahe kontinendi muusikute vaheline hiilgav sünergia on lavalt kaugele näha ja tunda. Kavas on kõike, mida jazz võib pakkuda: nii emotsionaalseid jazz-standardeid kui ka tulist omaloomingut.

Nick “The Brownman” Ali kontserdid Baltimaades:
Reede 3. september Tartu klubi Illegaard
Pühapäev 5.september Café Anglais, Tallinn
Laupäev 11.september Shiauliai Jazz Festival, Leedu
Reede 17.september klubi Casablanca, Riia