Nõmme Jazzi noored jazzartistid valitud!

17. mai 2008

23.-24. mail toimus Nõmme kultuurikeskuses 8. Noorte Jazzartistide konkurss, kus osalesid vokalistid ning kitarristid kaheksast riigist.

23. ja 24. mail toimunud rahvusvahelise Nõmme Jazzi noorte jazzmuusikute konkursi kõrge tase üllatas jällegi.
Konkursi korraldaja Toivo Undi sõnul oli konkurss esmakordselt sellisel noorte proffide tasemel kui ta seda 7. aastat tagasi alustades ette kujutas. Konkursi eesmärgiks on pakkuda noortele võimalusi rahvusvahelise haardega karjääri alustamiseks ning selleks kogemuste omandamiseks esinemiste kaudu.

Seekordsel konkursil osalesid noored lauljad ning kitarristid kaheksast riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Venemaalt, Türgist, Rumeeniast. Osalejaid oli poolfinaalis viisteist ning finaali valiti kaheksa – 5 lauljat ja 3 kitarristi.

Instrumentalistide kategooria esikoht läks Norrasse. Selle teenis auga välja Kim Johannesen, kellele žürii ennustas jazzmuusikas suurt tulevikku.
Teise koha sai teistest pisut suuremate lavakogemustega Cem Tuncer Türgist ning kolmanda Maxim Shibin Venemaalt.

Jazzlaulu kategoorias pälvis nii žürii esikoha kui publiku lemmiku tiitli mõnusalt vaba olemise ja suurepärase rütmitunnetusega Rokas Kučinskas Leedust. Nõmme Jazzi konkursi korraldajatele jäi Rokas silma Klaipeda Jazz Voices konkursilt. Napilt 19-aastane Rokas esitas finaalis ühe loona Bobby McFerrini stiilis soolo. Teda võib sel suvel näha Pori Jazzi suurel laval.
Teise koha pälvis Anja Skybakmoen Norrast, kes võlus oma puhta ja väga lihtsa, õrna- ja sügavatundelise esitusega. Kolmandale kohale platseerus Nina Höynälä Soomest, kes samuti väga noorele eale vaatamata on edukalt osalenud mitmete rahvusvaheliste laulukonkursside finaalides.

Lisaks mitmetele auhindadele saavad kõik kaheksa finalisti Pori Jazzi festivalipassid ning tasuta majutuse kohapeal. Anti välja ka ergutusauhinnad Nõmme Jazzi poolt suurepäraste esituste eest: Alina Rostotskayale Venemaalt Olympuse digitaalne taskustuudio – diktofon LS-10 ning Eestit esindanud Viktoria Vasjurale Double Coffee krediitkaart.

Kiitma peab suure ja väga pingelise töö teinud saateansamblit Siim Aimla juhtimisel, mille rütmigrupp koosnes noortest soome muusikutest: Aki Rissanen (klaver), Tero Tuovinen (kontrabass), Pekka Saarikorpi (trummid) ning suurepäraseid konkursi juhte Tuuli Tauli ja Margus Vaherit.

Auhinnaesinemised:
Rokas Kučinskas – Pori Jazz, Oslo Jazzfestival, Jazzkaar, JFC Jazz Club. Festivali külastaja pass Juu Jääb 2008
Kim Johannesen – Pori Jazz, Turku Jazz, Rigas Ritmi, Juu Jääb
Anja Skybakmoen – Turku Jazz, Kaunas Jazz, Rigas Ritmi, Nardis Jazz Club, Jazz Voices competition
Cem Tuncer – Pori Jazz, Garana Jazz Festival & Bucharest Jazz Clubs
Nina Höynälä – Pori Jazz, Garana Jazz Festival & Bucharest Jazz Clubs
Viktoria Vasjura – Lady Summertime Competition, Jazz Voices Competition. Eriauhind: Double Coffee krediitkaart
Alina Rostotskaya – Jazzkaar. Eriauhind: Olympuse diktofon LS-10
Kõik finalistid – Pori Jazz festivalipassid

Nõmme Jazz tänab kõiki toetajaid ja abilisi ning festivalipartnereid!