Noorte improfestival Visioon toob Hispaania meeleolud

19. mai 2009

4. – 6. juunini toimub seitsmendat korda noorte jazzimprovisatsioonifestival Visioon, mille peakülalised saabuvad Hispaaniast.

4. – 6. juunini toimub seitsmendat korda noorte jazzimprovisatsioonifestival Visioon.

2009. aastal on festivali rõhuasetus Hispaania muusikal ja flamencol. 5. juunil on Hispaaniale pühendatud terve temaatiline päev. Teatris NO99 saab kuulda flamenco-muusikat Eesti interpreetide esituses, kui üles astub ansambel F1 Guitars (Iljo Toming, Tanel Ruben, Indrek Kruusimaa, Mihkel Mälgand) koos flamencotantsu tähe Maria Räägu ja Amargo tantsustuudioga.

Festivali peaesinejaks on aga duo Hispaaniast – kitarrist Jose Torres ja vioolamängija Jasio Velasco. Festivali raames toimub NO99 jazzklubis jämmsessioon, mille juhatab sisse Peep Ojaveski kvartett.

6. juunil toimub G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Visiooni workshop, mis on pühendatud samuti flamenco-muusikale. Workshopi viivad läbi Jose Torres ja Jasio Velasco. Visiooni lõppkontserdil 6. juunil Sauel restoranis Loft Lounge esineb Riia All Stars Band.

Visioon on festival, mis tutvustab laiemale publikule jazzi või muu improvisatsioonilise muusikaga tegelevaid noori muusikuid. Festivali põhiteemaks on looming ja loovus. Nimi “Visioon” tähendab vaadet tulevikku – korraldajad loodavad, et tänased Visiooni esinejad on Eesti improvisatsioonilise muusika loojateks ja suunajateks juba paari aasta pärast.

Festivalil osalevad noorte koosseisud kõikjalt üle Eesti, samuti osaleb üritusel ansambleid mujalt riikidest. Noored esinevad mitmel laval Sauel ja Tallinnas. Lisaks noortele on festivalil igal aastal üles astunud ka kogenud muusikuid, kes on noortele eeskujuks rikkaliku muusikamaailma avastamisel.

2009. aasta festivali programm:
Neljapäev, 4. juuni
20.00-22.00 festivali Visioon avakontserdid restoranis Loft Lounge (Pärnasalu 19, Saue). Üles astub 2-3 väikest koosseisu.

Reede, 5. juuni
Kontserdid Tallinna Vanalinna Päevadel Tallinnas
13.00-15.00 kontserdid Tammsaare pargis (4 bändi)
16.00-17.50 kontserdid Raekoja platsil (4 bändi)
Teater NO99 suur saal: Hispaania Päev
19.00 F1 Guitars & Maria Rääk, Amargo tantsustuudio
20.00 Peaesineja! Jose Torres (kitarr) & Jasio Velasco (vioola)
22.00 Peep Ojaveski & Co NO99 jazzklubis – Jam Session, avatud puhvet

Laupäev, 6. juuni
11.00 Flamenco workshop G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis – Jose Torres Vicente (flamencokitarr) ja Jasio Velasco (vioola)
15.00 kontserdid Sauel kohvikus Loft Lounge
17.00 kontserdid Saue Gümnaasiumi saalis
20.00 lõpukontsert: Riia All Stars Band

Piletid müügil www.piletimaailm.com ja enne kontserti kohapeal

Allikas estjazz.ee