Pori Jazz 2004 panustab veteranidele

30. märts 2004

Tänavune Pori Jazz alustas piletimüüki ja andis teada esinejad. Kõige suuremalt on esile toodud soul-artistide nimed.

Lisaks Stevie Wonderile, kelle osalemine Pori Jazz 2004 peaesinejana anti teada juba nädal tagasi, on Soome suurima jazzfestivali kavas peaesinejatena seekord veel mitmeid soul-nimesid. Näiteks India.Airie, Alicia Keys, Macy Gray ja varemgi Pori Jazzil esinenud Angie Stone.
Lisaks nendele on kavas laulutrio Daughters of Soul, mille moodustavad Nona Gaye, Indira Khan ja Lisa Simone. Esimene neist on kuulsa Marvin Gaye tütar, teine Chaka Khani tütar ja kolmas Lisa Simone’i tütar.
Kuulsatest nimedest jäävad festivali kavas silma sinisilmse euroopa soul-muusika esindaja Van Morrison ja mustanahaline eakas ameerika blues-kitarrist Otis Rush. Jazzmuusika legendidest on auväärseim kahtlemata Dave Brubeck, kellel vanust juba 84 eluaastat, kuid kes ikka veel vapralt kontserte annab ja alati ka oma 50ndate lõpu hiti “Take Five” ette mängib. Kirjurinluodo peakontsertidel esinevad ka trummar Louis Haynes ja trompetist Charles Tolliver.
Pargi pealava ainus noorema põlve (loe: nüüdisjazzi mängiv) muusik on kitarrist Kurt Rosenwinkel, kelle kvintetis mängib saksofonist Joshua Redman.
Kirjurinluodo kontsertidest tõstab Pori Jazzi pressiteade esile trummar Ali Jacksoni bigbändi ja taani gruppi Bo Kaspers Orkester. Modernjazzi peavoolu esindajad on Gary Bartz ja Craig Handy.
Nagu varem, on ka tänavu Pori Jazzil mitu päeva vältavad teemasarjad. Üks neist on pühendatud Hammond B3 orelile ja selle teema üks staare on paar aastat tagasi Jazzkaarel musitseerinud Joey DeFrancesco.
Teine teema on pühendatud Django Reinhardti loomingupärandile ja kolmas on juba kolmandat aastat toimuv Ultra Music, mis seekord esitleb Taani ja prantsuse muusikute kärtsult uut jazzi. Teiste seas on Ultra kavas saksofonist Louis Sclavis, tänavusel Jazzkaarel oma trioga musitseeriv kitarrist Marc Ducret ja saksofonist Lotta Ancker.
Brasiilia muusikat esindab sisesaali kontserdil Tania Maria. Gospelmuusikaga esineb 1930ndatel asutatud legendaarne gospelkvartett The Dixie Hummingbirds. Lõuna-Aafrikast tuleb sealne kuulsaim laulugrupp Ladysmith Black Mambazo.
Pori Jazz algab 17. juulil ja vältab üheksa päeva. Erinevatel lavadel esineb umbes sadakond ansamblit ja solisti. Kokku on muusikuid üle 500.