Rajaton Queeni ja Take 6-ga

21. oktoober 2008

Soome populaarne vokaalsekstett Rajaton salvestas koos Lahti sümfooniaorkestriga heliplaadi “Rajaton sings Queen”.

Soome populaarne vokaalsekstett Rajaton salvestas koos Lahti sümfooniaorkestriga heliplaadi “Rajaton sings Queen”. Plaadiesitluskontsert toimus 4. oktoobril Helsingis Finlandiatalos koos Lahti Sümfooniaorkestri ja rockansambliga, kus osalesid tuntud soome muusikud Iiro Rantala, Kalle Chydenius, Sami Kuoppamäki, Jari Nieminen, Kie von Hertzen ja Marzi Nyman. Plaat ja kontserttuur on orkestri ja Rajatoni teine koostöö.

Esimene album “Rajaton sings Abba” osutus väga menukaks ja pälvis Soomes topeltplaatina plaadi staatuse. Kokku on Rajatoni plaate müüdud ligi 250 000.

Queeni salvestus tuli Abba CD-le loomuliku järjena. “Suur orkester annab võimaluse kuulata Queeni muusikat uues avaramas värvipaletis. See, et Queeni muusikasse on sümfoonilisus ja mastaapsus juba sisse kodeeritud, tegi muusika seadmise lausa naudinguks,” ütleb seadete autor Jaakko Kuusisto, kes ühtlasi on ka Lahti Sümfooniaorkestri dirigent ja helilooja. Ta on juhatanud ja solistina seisnud paljude maailma sümfooniaorkestrite ees (muuhulgas on ta juhatanud ka Tallinna Kammerorkestrit).

CD sisaldab üle tunni Queeni hitte, mis on seatud enam kui 100-liikmelisele sümfooniaorkestrile. Laulud pärinevad ajavahemikust 1974- 1991.

14.-18. oktoobrini andis Rajaton sama kavaga kontserte Edmontoni sümfooniaorkestriga Kanadas ning Minneapolise sümfooniaorkestriga USAs.

2. novembril esineb Rajaton Helsingis Finlandiatalos koos ansambliga Take 6.

Järgmisel aastal on Rajatonil plaanis 3-nädalane Austraalia turnee, kus nad esinevad Brisbaine’i, Canberra ja Adelaide’i sümfooniaorkestritega, samuti on plaanis esinemised Kanadas Toronto sümfooniaorkestriga ja mitmed esinemised Euroopa maades Eestist Islandini.

Jõulujazzil esineb Rajaton 1. detsembril Kaarli kirikus.