Regina Carterile ja John Zornile pool miljonit dollarit

22. september 2006

Regina Carter ning John Zorn pälvisid mainekalt MacArthuri fondilt 6, 1 miljoni Eesti krooni väärtuselise loomingulise stipendiumi.

19. septembril avalikustas MacArthur Foundation 25 tänavust stipendiumisaajat, kelle seas on jazzmuusikutest jazzviiuldaja Regina Carter ning saksofonist-helilooja John Zorn. Mõlema muusiku jaoks tähendab see 500 000 USA dollarit (ca 6, 1 miljonit Eesti krooni).

John D. ja Catherine T. MacArtur Foundation on USAs tuntud helde stipendiumijagajana. Alates fondi loomisest 1981. aastal on raha antud 707 väljapaistvale ameeriklasele vanuses 18-82. Tunnstatakse inimesi, kes on end näidanud väga loomingulisena ja suure tulevikupotentsiaaliga. Nende senise tegevuse põhjal peab zhürii olema veendunud, et seda raha saab kasutada just oma loometöö süvendamiseks ja jätkamiseks.

Stipendiumiga ei kaasne kohustusi, ent fondi esindajad on veendunud, et see peaks võimaldama pühenduda oma tööle ja loomingule. Auhinnatud spetsialistide hulgas on ajakirjanikke, süvaveeuurija, arste, õpetajaid, kosmoseteadlane ja skulptor.