Saue kutsub noorte jazzipeole festivalile Visioon

21. mai 2007

8.-10. juunini toimub Saue linnas traditsiooniline noorte jazzimprovisatsiooni festival Visioon, kuhu mahub nii sisukaid õpitube kui ka kontserte ja jämme.

Juba viiendat korda Sauel toimuva Rahvusvahelise Noorte Jazz-improvisatsioonifestivali idee on improvisatsioonilise muusika propageerimine noorte seas. Festivalil osalevad noortebändid Eestist, Lätist, Hispaaniast, Soomest ja Rootsist.

Festivali üheks peaesinejaks on Ungari viiulivirtuoos Zoltán Lantos koos jazzkvartetiga Mirrorworld. Just nende kontsert 10. juunil kell 20.00 KUMU auditooriumis paneb festivalile punkti.
“Lantos Trio” nime all esinenud ansambel andis aastate eest menuka suvelõpu kontserdi Kadrioru lilleaias. Duo Zoltán Lantos – Gabor Juhasz (kitarr) oli I Noorte Improvisatsioonifestivali Visioon peaesineja. Kontsert saab teoks tänu Ungari Instituudile.

Vanusepiiranguid festivalil osalemiseks ei ole. Kõige nooremad osalejad on 12-aastased muusikud Lätist. Ansamblite poolt esitamisele tulevate teoste hulgas on palju omaloomingut, mis festivali eriliseks ja põnevaks teevad. Kõik esinejad on omanäolised ja tunnustuse väärilised.

Kolme päeva jooksul esinetakse mitmetel lavadel.

Festivali esimese päeva, 8. juuni, peaesineja on George Kontrafouris kvartett. Kontsert algab kell 21.30 Saue Gümnaasiumi saalis.

Noortebändide valduses on Saue Gümnaasiumi saal, 9.juunil 12.00-15.30 toimub vabaõhulaval Saue linna keskuse pargis “Jazzipiknik”. Üritus on tasuta.

9. juunil kell 21.00 esineb Saue Gümnaasiumi saalis Tallinna G. Otsa nim. Muusikakooli “All Stars Big Band” feat. Siim Aimla, Eduard Akulin, Reigo Ahven.

10. juunil toimuvad Kadrioru pargis väiksed kontserdid ning KUMUs on festivali lõppkontsert.

Alates 7. juunist toimub ka esinemisi Tallinna väikeklubides.

Hetkel on registreerunud 18 noortebändi.

“Visiooni” üheks oluliseks osasks on õpitoad, mis toimuvad 9. juunil kella 11.00- 14.00
2007. aastal on õpitubade läbiviijaiks festivali peaesinejad Soomest, Kreekas sündinud hammondimängja George Kontrafouris, Manuel Dunkel saksofonil, Jussi Lehtonen trummidel ja Sami Linna kitarril.
Tegemist on Soome tippmängijatega, kelle mängu- ja õpetamisoskusi hinnataks väga kõrgelt. Enamus bändiliikmeid on enne Eestis esinenud, kuid selles koosseisus on nad Eestis esmakordselt.

Täpsemat infot esinejate ja ajakava kohta saab lugeda festivali kodulehelt www.noortejazz.ee

Festivali pass maksab 150 krooni/ 100 krooni
Käepaela saab kätte kohapeal.

Info vahendas Kristiina Liivik
Saue Muusikakooli direktor
Festivali Visioon korraldaja, projektijuht
Saue.mk@mail.ee