Stenbocki maja õuemuusika sarjas palju jazzi

13. juuni 2006

15. juunil algab suvine Stenbocki maja õuemuusika kontsertide sari, kus suve jooksul esinevad Helin-Mari Arder, Tõnu Naissoo, Silvi Vrait jt.

Eesti Kontsert ja Riigikantselei kutsuvad muusikasõpru taas Stenbocki maja õuele. Läbi selle suve 6 kontserdi saate osa erinevate esinejate loomingust põhiliselt džässilikust õhkkonnas.
Kontserdisarjast on saanud 5 aastaga populaarne traditsioon, milleta Tallinna vanalinna ühte kaunimat vabaõhusaali enam ette ei kujuta. Kontserdid on tasuta.

15. juuni kell 18 Helin-Mari Arderi kvintett
„Samba de Verao” / “Suvine samba”
Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – kitarr
Siim Aimla – saksofonid, flööt
Marti Tärn – bass
Ahto Abner – trummid

Kontserdil „Suvine samba – Samba de Verão” saab kuulda mõnusaid samba- ning bossalugusid meilt ja mujalt. Kindlasti kõlab lugusid Antonio Carlos Jobim’i lõputust muusikavaramust, ent peale Brasiilia on Eestis ja kõikjal üle maailma kirjutatud lugusid, mis kõlavad loomulikuna bossa- või sambatõlgenduses. Helin-Mari esitab lugusid võimalikult sageli nende originaalkeeles (portugali, prantsuse, itaalia) ning kindlasti on kavas bossa novat ja sambat ka eesti autoritelt.

20. juuli kell 18 ansambel Noorkuu
Rein Kahro- tenor
Ilmar Madison- tenor
Martti Meumers- bariton
Remi Teras- bass
Virgo Tulit- bariton

Noorkuu alustas tegevust detsembris 1996 kolmeliikmelise grupina. Tollal koonduti nimega Rumal Noorkuu. Juba paari esimese tegutsemiskuuga saavutati tuntus laiema üldsuse ees. Triona tegutseti 1999. aasta augustini. Sellesse ajavahemikku jäid esinemised väga populaarsetel suvetuuridel, kaks albumit („Võrratu Öö” ja „Võib-olla”) ja video laulule „Aeg teeb selgeks kõik”. Silmapaistvaimaks saavutuseks jäi 5. koht 1998. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoorus Ivar Musta looga „Säravad tähed”.

1999. aastal toimus muudatus bändi koosseisus. Sama koosseisuga võideti 1998. aastal Raimond Valgre nimelisel laulukonkursil Grand Prix. Noormeeste jätkuv innukus püüelda muusikalise täiuslikkuse poole tõi neile mitmeid esinemisi välisriikides ja osalemisi rahvusvahelistele konkurssidele. Produktiivne viisik andis nelja aasta jooksul välja 2 albumit – „Meile meeldib” ja „Sünnipäevaplaat”. Iseenda täiustamise kõrval hakati korrladama laulukonkurssi „Estvocal”. Nüüdseks on konkurss laienenud rahvusvaheliseks ning annab eesti noortele võimaluse võtta mõõtu oma konkurentidega välismaalt.

2003 aasta jõuludeks ilmus plaat „Jõulud a’capellas”.
2005. aastal tituleeriti Noorkuu telesaate „Eesti Muusika Karikas” võitjaks ja septembris ilmus nende uus album „Vocapella”.

8. august kell 18 Tõnu Naissoo ansambel „Smoke on the Water”
Tõnu Naissoo – klaver
Taavo Remmel – kontrabass
Marko Naissoo – löökpillid
Ivo Lille – saksofon

Töötlused ja improvisatsioonid džässi- ja rockmuusika klassikast. Kõlavad Dave Brubeck´i kvarteti ning ansamblite Deep Purple, Procol Harum ning Jimi Hendrixi kultusteoste aranžeeringud elektrilistel ja akustilistel instrumentidel.
Tõnu Naissoo, Eesti ühe kompetentsema ja laiema silmaringiga džässpianisti mängus kohtuvad nii lüüriline sügavus, olemuslik tõsidus kui ka lõõgastav meelelahutus. Selle kavaga teeb Naissoo kummarduse oma ammustele rockisaurustest lemmikutele.

17. august kell 18 Šansoonikava Silvi Vraidiga
Silvi Vrait – laul
Henn Rebane – akordion
Jaak Jürisson – klahvpillid, laul

Kava põhineb prantsuse šansoonil, Henn Rebase omaloomingulistel prantsusepärastel paladel ja 1-2 aarial prantsuse muusikalist “Notre Dame de Paris”. Prantsuse shansoonid pärinevad selliste legendaarsete lauljate nagu Edith Piaf, J. Brel, C. Trenet jt repertuaarist. silvi esituses kõlavad nii laulud, mida on tema esituses harjutud kuulma juba aastaid, kui ka sellised, mille ta on ette valmistunud spetsiaalselt antud kava jaoks. See teeb kontserdi huvitavamaks nii esitajaile endile kui ka publikule. Jaak Jürisson, Henn Rebane ja Silvi Vrait musitseerivad koos esimest korda. Varem on Silvi nii Hennu kui Jaaguga eraldi esinenud.

Kontserdisari toimub Eesti Kontserdi ja Riigikantselei koostöös.
Stenbocki Õuemuusika produtsent on Kadri Tali

Info: www.concert.ee / www.riigikantselei.ee
Tel 6147760
E-mail: info@concert.ee