Suvel tuleb eestikeelsete laulude konkurss

03. detsember 2003

Rein Rannap ja Premium Tõlkebüroo kuulutasid välja lauljate võistluse peaauhinnaga 25 000 krooni.

Helilooja Rein Rannap ja Premium Tõlkebüroo kuulutavad välja lauljatele eestikeelsete laulude esitamise konkursi, mille peaauhinnaks eraldas tõlkebüroo 25 000 krooni. Korraldajad peavad läbirääkimisi eripreemiate väljapanijatega

Rein Rannap ütles, et eestikeelsete laulude esitamist tuleb kõrgelt hinnata eriti olukorras, kus võõrkeelse muusika pealetung on olnud väga tugev. “Koostöö tõlkebürooga on enam kui sümboolne, sest ka lauljad tõlgivad helilooja loomingut kuulajatele arusaadavasse keelde,” selgitas Rannap. “Ja meie mõlema ühine huvi on, et eesti keel elaks – nii kirjasõnas kui muusikas.”
Premium Tõlkebüroo juhatuse esimees Jaanus Arumäe sõnas, et konkurss toimub juuni alguses avaliku kontserdina. “Konkurss on avatud kõigile lauljatele, kel on vanust vähemalt 16 eluaastat, žanri- ja stiilipiiranguid ei ole,” lisas ta. “Lauljad esinevad instrumentaalansambli saatel või omaenda, elavas ettekandes saatega.” Žürii täpne koosseis, kuhu kuulub ka helilooja Rein Rannap, selgub aasta alguses.

Rein Rannapi laulud on kättesaadaval plaadikomplektidel “Need ei vaata tagasi” (laulud ansamblile Ruja, 2000) ja “Varajased laulud” (erinevad esitajad, 2002). Sajakonna valikuks oleva laulu nootide ja tekstidega (mille hulka ei kuulu lastelaulud) saab tutvuda alates 1. jaanuarist 2004 interneti vahendusel aadressil www.premium.ee.
Konkursile saab registreeruda e-mailil: konkurss@premium.ee.
Valitud laulude nimed ja helistik tuleb otsustada hiljemalt 16. maiks 2004.

Täiendav informatsioon:
Rein Rannap rein@rannap.ee, tel: + 372 5061 908
Jaanus Arumäe, Premium Tõlkebüroo juhatuse esimees, jaanus@premium.ee, tel: +372 6 819 800
Jan Alla, Premium Tõlkebüroo müügijuht, jan@premium.ee, tel: +372 6 819 845