Tania Maria Tabasalu Jazz Festi peaesineja

12. juuni 2004

17.-18. juulil toimub Tabasalus traditsiooniline jazzifestival, mida teatakse kui koduselt hubast vabaõhufestivali, kuhu on mõnus tulla kogu perega heatujulist ja põnevat jazzi kuulama.

Südasuvine Tabasalu Jazz Fest toimub 17.-18.juulil. Peaesinejaks tuleb Brasiilia jazzi kuningannaks tituleeritud Tania Maria koos Viva Brazil kvartetiga.

Tänavu suvel olulisematel Euroopa jazzifestivalidel esinev Tania Maria on Eestis juba teistkordselt. Festivali korraldajad soovitavad tähelepanu pöörata ka erakordse tehnikaga vibrafonimängijale Dominik Bukowskile koos oma ansambliga Poolast ning Norra löökpillivirtuoosile Erik Smithile koos Jaak Sooääre trioga.
San Franciscost pärit löökpillimängija Brian Melvin osaleb koguni kahes projektis – rahvusvahelises ansamblis saksa, soome ja rootsi muusikutega ning Drum Prana projektis Eesti tuntuima DJ P-Julmaga.
Publikuks oodatakse tänavu 2000 kuulajat. Traditsiooni kohaselt on kuni 16aastastele noortele sissepääs tasuta.

2000-2003. aastal toimunud Tabasalu Bigband Fest võitis publiku ja muusikute silmis hea ja kvaliteetse festivali maine. 2003.a. sügisest kannab festival nime Tabasalu Jazz Fest, mis kajastab enim festivali korraldajate plaane avarduda sisult ja vormilt ning pakkuda kuulajaile parimat osa nii kodu- kui välismaisest jazzmuusikast.
Kolmel aastal kokku 38 kontserdil on üles astunud Neda ja Malinas Top Secret Leedust, Jukka Linkola, Antti Rissanen, Savonlinna Big Band, Ladies First Big Band, lauljatarid Caron Barnes ja Bianca Morales Soomest, Larry Price ja Omaha Jazz Ensemble USA-st, Attraktionorkester Big Band, Sandviken Big Band ja Roger Pontare Rootsist, Estonian Dream Big Band, Politseiorkestri Big Band, Tallinna Noorte Big Band, Tartu Junior Big Band, Raivo Tafenau kvintett, Muusikaakadeemia Big Band, Compromise Blue, Wild Wind Wactori, K-Funky, solistid Hedvig Hanson, Kaire Vilgats, Tanel Padar, Helin-Mari Arder jpt.

Tabasalu Jazz Fest 2004 kava:
L 17. juuli
Kl 18 Noorte lava (koostöös Taani Kultuuriinstituudi ja Viljandi Kultuuriakadeemiaga)
Kl 21 Funking Bastards feat. Jukka Eskola plays Brecker Brothers (Eesti-Soome)
Kl 22 Tribute to Coltrane- Brian Melvin Eurozone (Saksa-Rootsi-Soome-USA)
Kl 23 Drum Prana & DJ P-Julm (USA-Eesti)

P 18. juuli
Kl 20 Jaak Sooäär trio feat. Erik Smith (Eesti-Norra)
Kl 21 Piotr Lemanczyk trio feat. Göran Larsen (Poola-Rootsi)
Kl 22 Tania Maria & Viva Brazil Quartet

Festivali kohta on peatselt oodata lisainformatsiooni.