Tulekul on noorte jazzimprovisatsiooni festival

24. mai 2004

12. juunil 2004 toimub Saue Gümnaasiumis teine Noorte Jazz-improvisatsioonifestival VISIOON.

Mullu Saue muusikakooli initsiatiivil alguse saanud noorte improvisatsioonifestival, kus peaesinejaks oli nimeka ungari viiuldaja Zoltan Lantosi ansambel, saab tänavu järje. 12. juunil kell 14.00 algavad kontserdid Saue Gümnaasiumis (Nurmesalu 9, Saue linn). Päevapilet noortele maksab 30 krooni ja pensionäridele 20 krooni.
Festivali kuulutab oma eesmärgiks noorte seas live jazz muusika propageerimise ning neile soodsate tingimuste loomise esinemiseks ja omaloomingu ning improvisatsiooniga tegelemiseks. Ürituse kandvaks ideeks on pakkuda muusikat “noortelt-noortele”.
Tänavusel festivalil osaleb 12 noortebändi: 4Tune Quartet, Reverence ja Otsa kooli Big Bandi Tallinnast, Kuusalu, Viimsi, Jõhvi ja Viljandi muusikakoolide koosseisud, ansambel Cosmoskva, Jazz Beats Sauelt ning noortebändid Lätist ja Soomest.
Lisaks noortele improviseerijatele esinevad tänavusel Visioonil Siim Aimla trio ning Estrada. Ürituse lõpus on oodata ka jam-session kõigile huvilistele.
Festivalil kodulehelt on võimalik saada jooksvat infot ja seal on võimalik avaldada ka soovi festivalil osalemiseks.

2003. aastal esines Visioonil kaheksa noortebändi, seal hulgas Jazz Do It Viljandi Kultuuriakadeemiast, ansambel Golm G. Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist, Diskreetse Mango Trio Nõmme Noortemajast ning Viimsi, Kuusalu ja Saue muusikakoolide esindajad.