Uus traditsioon – aprill 2007 on Eestis Jazzikuu

19. november 2006

Jazzkaare Sõprade Ühing alustab ettevalmistusi uueks jazzitraditsiooniks Jazzikuuks, mil nii jazzmuusikute, aga ka konkursside ning näituste vahendusel tutvustatakse 2007. a aprilli jooksul jazzmuusika mitmepalgelisust koolinoortele üle Eesti.

21. novembril algavad Jazzkaare Sõprade Ühingu eestvedamisel Eesti muusikaelus uue noortele mõeldud traditsiooni Jazzikuu ettevalmistused. Esimesena kuulutatakse välja jazziplakatite konkurss.

Jazzikuu sündmused toimuvad 2007. aasta aprilli vältel. Jazzielu korraldajad pakuvad ühiselt koolinoortele võimalusi saada vahetult osa jazzist läbi erinevate muusikaga seotud tegevuste.

Jazzikuu esindajaks on Jazzisaadik – üle maailma tunnustatud ja jazziajalugu oluliselt mõjutanud USA jazzmuusik, kes annab kontserdi ning osaleb erinevates Jazzikuu projektides. Jazzikuu kulmineerub aprilli lõpus, mil Jazzisaadik annab Jazzkaare festivali raames tublile noorele muusikule või kollektiivile üle Noore Jazzitalendi preemia. Selgub ka jazziplakati konkursi parim noor kunstnik, kelle töö hakkab illustreerima Jazzikuu plakatit ning meeneid. Plakatikonkursile laekunud töödest sünnib rändnäitus, mida eksponeeritakse erinevates linnades.

Aprilli vältel toimuvad üldhariduskoolides üle Eesti kontsert-loengud, milles osalevad meie jazzitipud ning ka muusikakoolide õpilased. Mängitakse muusikat, räägitakse jazziajaloost, õpilased saavad pille proovida ning koos professionaalidega musitseerida.

Jazziõppuritel on õpitubadeks ning ühiskontsertideks külla oodata ka ühte USA tuntud jazzmuusikut-pedagoogi. Muusikaõpetajatele ja jazzihuvilistele on kavas jazziajaloo loengutsükkel, mida annab jazziajaloo ekspert dr. John Hasse Washingtonist.

Jazzikuu sündmuste loetelu pole lõplik. Vahvaid kontserte, näitusi, tantsuetendusi ja jazzist inspireeritud ettevõtmisi plaanitakse mitmel pool maakondades.

Jazzikuu traditsioon sai alguse 2001. aastal USAs eesmärgiga tõsta esile jazzi kui sügavate traditsioonidega muusikastiili. Ülemaailmselt tuntakse algatust Jazz Appreciation Month ehk JAM (jazzi tunnustamise kuu) nimega. Tähelepanu all on just koolinoored, kellele pakutakse kuu jooksul võimalusi osaleda jazzihariduslikes programmides, olgu selleks õpitoad, loengud, kontserdid, näitused, jazzmuusikast inspireeritud loomingulised tegevused.
Jazzikuud tähistatakse vähemalt 17 Euroopa riigis, samuti paljudes USA osariikides.

Eestis korraldab Jazzikuud Jazzkaare Sõprade Ühing koostöös Eesti Jazzliidu, G.Otsa nim Muusikakooli, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ning teiste jazzi õpetavate muusikaõppeasutustega, samuti jazzientusiastidega Kuressaarest, Viljandist, Pärnust ja mujaltki. Uut algatust toetab kauplustekett Lasering, USA saatkond, Smithsonian National Museum of History (USA), Eesti Rahvuskultuurifond, Kunstistuudio Vunder jt.

Infoks koolidele, huvijuhtidele ja kõigile, kes soovivad oma maakonnas, koolis või huviringis korraldada Jazzikuu ajal jazziga seotud sündmusi!
Kirjutage oma mõtetest Jazzikuu projektijuhile hiljemalt 15. detsembriks 2006.
Jazzikuu korraldajad viivad omavahel kokku inimesed, kes soovivad korraldada sarnaseid aktsioone. Samuti toetame info levitamisega, reklaammaterjalidega ning liidame sündmused üldisse Jazzikuu 2007 kavva, mis trükitakse nii plakatile kui voldikusse.

Lisainfo
Madli-Liis Parts
Jazzikuu 2007 projektijuht
Tel 5022 933
e-post madli @ jazzkaar.ee
www.jazzkaar.ee

Liis Kängsepp
Plakatikonkursi projektijuht
Tel 5343 9229
e-post liis @ aripaev.ee

Jorma Sarv
Koolikontsertide-loengute projektijuht
Tel 5023 343
e-post jormasarv@hotmail.com