Vastandite Maailm Jazzkaarel

26. aprill 2003

Pühapäeval esinevad Jazzkaarel kaks eripalgelist ja suurepärast mustanahalist muusikut.

Richard Bona
Sakala keskuses pühapäeval kell 20

Joe Zawinul, Chick Corea, John McLaughlin, Bobby McFerrin, Harry Belafonte, Paul Simon, Pat Metheny, Herbie Hancock – on vaid murdosa neist tippudest, kes on Aafrika Jacoks kutsutud 35-aastase Richard Bona praegused kolleegid stuudios ja laval. Siiski ei raatsi Richard Bona kogu oma aega kulutada tippude bändides mängimisele. Kõige südamelähedasem on talle viimased neli aastat olnud oma ansambel, millega ta on salvestanud CDd, «Scenes from my life» ja «Reverence». Bona laulab oma kodukandi – Douala keeles nii lihtsatest ja inimlikest asjadest.
Bona on otsekui muusika kehastus. Ta on otsast otsani täis muusikat. Ta on tundeline, karismaatiline, huumorikas, helge. Kus Richard Bona ka iganes ei esineks jagab ta oma rõõmu kuulajatega, tema kontsert jääb kauaks hinge. Bona häält ja lähenemisviisi aafrika muusikale võiks võrrelda Youssou N’Douriga. Kindlasti pole Bona kontsert sama, mis läinud aastal, sest käsil on uue plaadi materjali ettevalmistamine. Enne Jazzkaart annab Richard Bona kaks kontserti Espoos, festivalil April Jazz. Tallinnast suundub ta edasi Riiga ja Vilniusesse.

Hiram Bullock
Sakala keskuses pühapäeval 27. aprillil kell 16

Hiram Bullock on mitmekülgsemaid kitarrivirtuoose. Miami muusikakoolis õppis ta koos Pat Metheny ja Jaco Pastoriusega kitarrimängu, kuid enne kitarrimaailma avastamist oli ta katsetanud klaveri-, saksofoni-, basskitarrimängu. Ta võrsus väga osavaks kitarristiks ja väga paljud kuulsused kutsusid teda mängima oma bändis, sest rock, funk, blues ja jazz on mehel ühtviisi käpas.
Bullock on mänginud Eric Claptoni, Billie Joeli, Stingi, Paul Simoni, James Browni, Barbra Streisandi jpt. poprockartistide plaatidel ning teisalt ei võta jazzikorüfeed David Sanborn, Marcus Miller või vennad Breckerid enda kõrvale mängima sugugi mõnda suvalist kutti. Bullock on olnud kõva tegija väga laias ampluaas. Seda ka karismaatilise lauljana. Ülevaate Hiram Bullocki mitmekülgsest muusikamaailmast annabki tema ansambli kontsert Jazzkaarel.