Weekend Guitar Trio Jumo Jazzfestil

26. august 2003

3.-7. septembril Helsingis toimuval jazzifestivalil esinevad Põhjamaade noored talendid, kellel selja taga juba mitmed tõsiseltvõetavad kontsertreisid Euroopas.

Helsingi Pidunädalate raames toimuval Jumo Jazzfestil annab kontserdi ainsa eesti kollektiivina Weekend Guitar Trio. Gruppi saab kuulata Jumo jazziklubis 6. septembril, kus nad esinevad samal kontserdil Simon Nabotoviga. Moskvas sündinud Nabotovit tuntakse kui põneva improvisaatorikäekirja ja mängutehnikaga pianisti, kes Euroopa jazzilavadel juba tuntud tegija.

Jumo Jazzfest toimub 3.-7. septembrini Jumo Jazz Clubis. Esinejateks on noorema põlvkonna säravad jazzmuusikud Soomest, Rootsist ja Norrast, kes endale Euroopa mastaabis juba mõnda aega poolehoidjaid kogunud. Publiku ette tuuakse oma viimase aja uuemad ja põnevamad projektid, mis varieeruvad traditsioonilisest jazzist eksperimenteerivate klubirütmideni.
Joonas Ahoneni peetakse hetkel üheks väljapaistvamaks Soome pianistiks. Noore soome helilooja Arto Koskineni kirjutatud “Fuga Indiana”, mida Ahonen mängib, on põnev sulam klassikalisest, aasia, ja afroameerika klaverimängu traditsioonidest. Samal õhtul esineva MP4 stiilis leidub selgeid viiteid 1970ndate jazzile. Supersilent on meister improviseerima ja elektroonilistel instrumentidel eksperimenteerima. Atomicus teevad kaasa Rootsi ja Norra noorema generatsiooni jazzielu võtmefiguurid.
Oma ansambliga esinev Viktoria Tolstoy on üks armastatumaid jazzlauljatare Rootsis. Koostöö on viinud teda kokku ka sellise suurusjärgu tähtedega nagu McCoy Tyner ja Esbjörn Svensson. Viimati laulis ta Helsingis koos UMO Big Bandiga.

Õdus Jumo Jazz Club aadressil Pursimiehenkatu 6 on juba aastaid olnud koduks ka UMO Big Bandile.

Festivali kava:
K 3. sept kl 22: Joonas Ahonen, Arto Koskinen “Fuga Indiana”, MP 4
piletid 15/10 eurot
N 4. sept kl 21: Atomic, Supersilent
pilet 20/15 eurot
R sept kl 21: Viktoria Tolstoy
pilet 20/15 eurot
L 6. sept kl 15: Simon Nabatov Solo Piano, Weekend Guitar Trio
pilet 15/10 eurot
L 6. sept kl 21: Wahoo!, Left Side Ensemble DJ’s + guest DJ Go-Go Antti, Five Corners Quintet featuring Eero Koivistoinen
pilet 8 eurot
P 7. sept kl 20 Johannese kirik: Kaanaanmaa, Virtuosi di Kuhmo, John Storgårds (dirigent), Jukka Perko (saksofon)
pilet 15-20 eurot