Ben Wendel Group: ükskõik või kõik üks - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

02/05/2023 Ben Wendel Group: ükskõik või kõik üks

Arvustused Arvi Tapver

Ben Wendel on ülimalt mainekas saksofonist, kes tuli oma kvartetiga Jazzkaarele esitama oma järjekordset plaati,  aprillikuu lõpus ilmunud albumit “All One”. Vaevalt see kedagi ükskõikseks jättis, kuigi nime võiks niimoodi tõlkida.

Wendel on teinud koostööd väga paljude, veel endastki mainekamate muusikutega, nagu Prince, Snoop Dogg, aga ka Bill Frisell, kes ta plaadi tegemisel osales.

Üleüldse pühendas Wendel plaadi kõik lood erinevatele muusikutele, kes selles või tolles palas külalistena kaasa lõid. Tema eriline kiindumus kuulub ilmselt klaverimängijatele, sest lisaks omaenda kvarteti klahvimängijale Taylor Eigstile said pühenduse mälu järgi vähemalt veel kaks pianisti.

Tolles loos Eigstiga mängis saksofon klaveriga unisoonis suhteliselt keerukat harmooniat, mis moodustas muusikapala põhimotiivi. Filigraanne tulem annab põhjust kahtlustada eelnevat kokkumängu harjutamist. 

Millegipärast tuli silme ette vihmane õhtupoolik mõnes jänkimaa suurlinnas, just nurgapealsete kohvikute sulgemise aegu, kui taksod fooritule ootel väljuvaid kliente püüavad. Taamal, kuskil industriaalhoone katusel aga mängib nukker saksofon oma uitmotiivi. Americana.

Wendeli looming on arusaadav, mõistetav ka võhikule. Improvisatsiooniline nagu jazz olema peab, püsib harmoonia samas helistikus.

Veel hiljuti juhtis USAd president, kelle slogan’iks oli MAGA ehk Make America Great Again (tõlkes “Teeme Ameerika taas suureks”). Wendelil pole tarvis jazzi taaskehtestada, ta lihtsalt viib selle muusikas tagasi kuldajastusse. 

 

Ben Wendel Group

Pühapäev, 30. aprill 16.30, Vaba Lava

Koosseis:

Ben Wendel – saksofon

Taylor Eigsti – klaver

Harish Raghvan – bass

Nate Wood – trummid

Vaata ka kontserdi galeriid.