JAZZKAAR 2024 PEAESINEJA ON AMEERIKA SUPERGRUPP SNARKY PUPPY - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

01/12/2023 JAZZKAAR 2024 PEAESINEJA ON AMEERIKA SUPERGRUPP SNARKY PUPPY

Uudised

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar tähistab kevadel 35. sünnipäeva. 21.–28. aprillini saab nautida Eesti muusikute ja välisartistide põnevaid kontserte Tallinnas ja üle Eesti. Täna kuulutas Jazzkaar välja kevadise festivali peaesineja, kelleks on viie Grammy laureaat, supergrupp Snarky Puppy. Muusikasõbrad on oma lemmikansamblit Eestisse oodanud enam kui kümme aastat. Piletid on tänasest müügil, kiirematele piiratud koguses fännitsooni pileteid soodsamalt! 

Festivali programmijuht Anne Erm tõdeb: „Snarky Puppy on fenomenaalse energiaga kollektiiv, mis vaimustab kuulajaid. Nende mitmekihilise muusika, põnevate rütmide ja vaimukate ideede taga on küll ansambli juht ja bassist Michael League, kuid bändi eriline kõla ja aura on paljuski suurepäraste muusikute meeskonnatöö.” Eesti jazzifännide unistuse aitab täita ja Snarky Puppy esmakordselt Eestisse tuua Viru Keskus

Texase juurtega kollektiiv sattus pärast enam kui kümmet aktiivset tegutsemisaastat avalikkuse ja ajakirjanduse erilise tähelepanu alla. Snarky Puppy’t hakati hindama kui jazzimaailma olulist ja uuenduslikku  tegijat. Nende saavutusi on hinnatud viie Grammy auhinnaga (parim r’n’b esitus 2014. aastal, parim kaasaegne instrumentaalalbum 2016., 2017., 2021. ja 2023. aastal). Snarky Puppy pole klassikalises mõttes jazz. Ka fusion mitte. Nende kompositsioonid sisaldavad popi, roki, souli ja hip-hopi elemente. Muusikud on oma koosseisu nimetanud ka improviseerivaks vokaalita popansambliks. Kuidas ka ei oleks, on nende iga kontsert imetlusväärne ja  kordumatu.

Michael League’i juhitud energiline supergrupp Snarky Puppy on pidevalt arenev, nende iga uus album toob kaasa uue visiooni ja suuna. „Snarky Puppy on alati olnud ansambel, kes hindab muusika sound’i. Meie reegel on, et muusika ei tohi kõlada nagu varem. Snarky Puppy muusika peab tekitama tunde, nagu liiguksime uuele, veel avastamata territooriumile.

35. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2024 toimub 21.–28. aprillini. Festivali kodu on Telliskivi Loomelinnakus, kontserdid toimuvad JAIKi ja Fotografiska Tallinna saalides. Detsembri keskpaigas kuulutatakse välja festivali järgmised artistid, kevadise Jazzkaare kogu programm avalikustatakse veebruari esimestel päevadel.

Pressifotod leiab SIIT

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Piletid alates tänasest müügil Piletikeskuses. 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Nordic Hotel Forum, Tallink ja Aktaprint. Snarky Puppy kontserdi aitab Eestisse tuua Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Kodupaber ja ERR. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn UNESCO muusikalinn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.