Mart Soo kutsus publiku ebamaistele jazziradadele kulgema - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

05/02/2018 Mart Soo kutsus publiku ebamaistele jazziradadele kulgema

Publikuküsitlus Eveli Paalberg

Talvejazzi hooaja avanoodid kostusid maineka Danske Jazziauhinna 2017 võitja kitarrist Mart Soo esituses koos ansambliga Kulgejad. Kvintett kutsus kuulaja põhjamaisele teekonnale, kus muusikalises ruumis kohtusid minevik, olevik ja ajatu kulgemine. Kitarrist Mart Sooga moodustasid laval sooja sünergia muusikud Tuuli Velling, Raun Juurikas, Heikko Remmel ja San Franciscost pärit Brian Melvin.

 

Kontserdi ülesehitus andis kuulajale võimaluse sulguda Kumu auditooriumi kindlate uste taha ning aja ja ruumi olemasolu sootuks unustada – mahedate ja kohati kosmiliste kitarrihelide taustal ei tekitanud see ka erilist raskust. Soo jalutas justkui nähtamatu kompassiga akordilt akordile ning nii lavakaaslased kui ka publik järgnes talle täielikus usalduses ning kõrgendatud tähelepanuga. Kuivõrd Soo suunas tempot ning lugude arranžeeringut, lisasid kontserdile elevust ka Vellingu vokaal ning Juurikase, Remmeli ning Melvini meisterlik instrumentaalimäng, mis korduvalt publikust kostva aplausiga tunnustust said.

 

Publikuga muljetas Jazzkaare reporter Eveli Paalberg

 

Eve: “Kuna Mardi looming on mulle suhteliselt tuttav ning Tuulit tean samuti, ei olnud nende esitus üllatus, kuid pigem oli hea veenduda, et keegi teeb endiselt niivõrd ilusat muusikat, mis ongi läbini helge. Samas ei olnud see üheplaaniline, oli ka piisavalt tõuse ning ägestumisi. Meie ühiskonda on sellist muusikat vaja – hästi hea energiaga koosseis ja lood. Eks see tuleneb muidugi ka Mardist endast, kes on ise hästi ilusa hingega inimene ja samas on temas ka toredad krustkid peidus, mis aeg-ajalt lavalt kostusid.”

 

Daniel: “Kontsert oli äärmiselt nauditav – dünaamika, mis laval moodustus, oli suurepärane. Ilus oli tunda ka seda, mis muusikuid on inspireerinud. Ühtlasi, ma polnud varem Kumu auditooriumis käinud, kuid akustika ning valgustus olid väga head ning pigem päevane aeg kontserdiks võimaldas muusikat nautida teistmoodi kui õhtustel kontsertidel.”

 

Darwin: “See oli suurepärane! Ma ütleks lausa ebamaine ning värskendav. Vokaal oli üllatuslik, kuid see töötas väga põnevalt, justkui viies instrument.”

 

Helle: “Mardi looming on suurepärane. Ma olen sellest täiesti vaimustatud ning iga korraga aina rohkem. Samas, jazzmuusika ongi selline, et iga kord avastad enda jaoks midagi uut. Sünergia laval oli meeletult hea – oleks võinud veel kolm tundi neid kuulata!”

 

Martin: “Kontserdis oli mõnusalt palju kulgemist algusest lõpuni, kuid ei saa öelda, et selle võrra energiat vähe oli. Pigem oli palju täpsusteni lihvitud detaile, mis värskendavalt mõjusid.”

 

Mart Soo Kulgejad. 3. veebruar 2018, Kumu auditoorium

Koosseis:
Mart Soo – kitarrid
Tuuli Velling – laul
Raun Juurikas – klahvpillid
Heikko Remmel – kontrabass
Brian Melvin – trummid