“RAP’N’JAZZ” – ŽANRITE KOOSTÖÖ VÕLU - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

30/04/2023 “RAP’N’JAZZ” – ŽANRITE KOOSTÖÖ VÕLU

Publikuküsitlus Hanna-Greth Peetson

Koosolemisest, koos töötamisest ja koos loomisest võib sündida midagi ootamatult uut ja meeldejäävat. On vajalik, et igas valdkonnas tegutseksid just selle spetsiifkat tundvad inimesed. Just nemad, kes panustavad oma aega, et seda õppida ja arendada. Jah, meil on erinevad muusikažanrid jazzist klassika ning alternatiiv-punkrokini, kuid kõik koos on see ikkagi muusika ehk ükskõik kui erinevad need žanrid ühes valdkonnas ka ei ole, on neil siiski midagi ühist. Ääretult hea meel on, kui neid ühisosasid tuuakse ellu ja seda laiema publikuni. Just seda tehtigi Jazzkaare eelviimasel õhtul kontserdiga “Rap’N’Jazz”.

 

Publiku muljeid kogus Jazzkaare veebireporter Hanna-Greth Peetson.

Sigrid: “Oi, see kontsert meeldis mulle väga! Esiteks olen ma väga suur Eesti räpi fänn ja mulle väga-väga meeldib jazz. Kui kaks sellist paugutajat kokku panna, siis tulebki väga võimas kontsert. Mul on juba plaan – ma tag’in nad kõik Instagramis ära ja ütlen, et nad peavad selle salvestama, sest see oli väga lege lihtsalt.”

Heleriin: “Mulle tohutult meeldis. Eriti meeldis ka nii selle kui ka varasemate kontsertide valgustus. Seega suured tänud valgustajatele! Üleüldiselt mulle meeldis, kuidas olid jaotatud artistide lood ja nende tasakaal saksofoniga. Lugude valik oli väga hea – oli vanemaid ja uuemaid. Mulle meeldis ka diivanisüsteem ja nagu reket ise ütles, et ta polegi varem niimoodi laval istunud ja selliselt kontserti näinud. Ma kujutan ette, et see oli neile tegelikult väga äge kogemus. Üldised emotsioonid olid superhead. Megahästi oli kontsert üles ehitatud ja ootan juba järgmisi uute koostööde katsetusi.”

Kristiina: “Väga hea kontsert oli. Minna tulin siia ikka Tafenau pärast. See oli äge ja mulle meeldis, kuidas nad kõik omavahel sobitusid. Üks põhjus ka, miks ma selle kontserdi valisin oli, et oma tütart kaasa meelitada, et näidata, mis on võimalik. See oli äge, et ta minuga kaasa tuli ja talle isegi meeldis.”

Kristel: “Ma väga kaalusin, kas ma tulen, sest ma ei olnud väga energiline, aga mul on väga hea meel, et ma ikkagi kodust ennast välja ajasin täiesti viimasel hetkel. Oli huvi seda kooslust näha: noored ja vanad, räpp ja jazz. Lisaks ka huvi nublut live’is näha, sest ma ei satu oma vanuses nublu kontserdile niisama lihtsalt ja nüüd saingi ta ära näha live’is. Villemdrillemit olen näinud. Nad on kõik ägedad ja kokkuvõttes väga sümpaatne tulemus koos Tafenau ja tema bändiga ning olid ka ilusad naishääled. Jazzkaar on väga äge.”

 

reket, villemdrillem, nublu, Taff & Band „Rap‘N’Jazz“
Laupäev, 29. aprill kell 21.30, Vaba Lava

Koosseis:
reket – räpp
villemdrillem – räpp
nublu– räpp
Raivo Tafenau – saksofon
Raun Juurikas  – klahvpillid
Kalle Pilli – kitarr
Janno Trump – bass
Ramuel Tafenau – trummid
Jana Kütt, Marianne Leibur – taustavokaal
DJ Lauri Täht

 

Vaata kontserdi pildigaleriid.