Sügisjazzi avakontserdiga tähistame „Eesti jazzi ema” Anne Ermi 80. juubelit - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

17/08/2023 Sügisjazzi avakontserdiga tähistame „Eesti jazzi ema” Anne Ermi 80. juubelit

Uudised

Jazzkaare kontserdihooaeg Sügisjazz 2023 toob septembris ja oktoobris publikuni plaadiesitluskontserdid, Kirke Karja interpretatsiooni Paul Hindemithi muusikast ning Anne Ermi juubeli tähistamise Estonian Voicese kontserdiga. 

Sügisjazzil on suurepärane võimalus sukelduda jazzmuusika mitmekesisusse ja avastada uusi helimaailmu. „Sügis on lõikuse aeg ja pole siis ime, et Sügisjazzil saab kuulda kolme uut albumit: lauljatar Sofia Rubinale on see juba arvult kuues, bassivirtuoosi Ara Yaralyani debüütalbum „Alone & Together” sündis koostöös suurepäraste Soome muusikutega ja meie saksofonilegendile Lembit Saarsalule on „Ballaadid“ esimene koosseisu S.A.M. album. Niisiis uudislooming meie jazzitippudelt on ootamas muusikasõpru ning ise ootan väga ka erilise Prantsuse trio esinemist koos meie pianisti Kirke Karjaga ja vokaalansamblit Estonian Voices, kelle sünni juures oli mul võimalik olla. Minul, Ara Yaralyanil ja Lembit Saarsalul on ka ümmargused sünnipäevad, kuhu ootame kõiki jazzifänne. Nii see aeg veereb – sügisest Jõulujazzini ja talvest kevadise 35. Jazzkaareni, milleni on vaid loetud kuud. Mõnusat jazzihooaaega!“ ütleb juubilar Anne Erm

Jazzkaare süda ja hing Anne Erm tähistab sel värvikireval sügisel ümmargust tähtpäeva ning kutsus sel puhul Eesti armastatuima vokaalansambli Estonian Voices jazzisõpru rõõmustama. Kirke Karja astub üles oma soolokavaga, kus saksa 20. sajandi suurkuju helilooja Paul Hindemithi looming põimub Kirke improvisatsioonidega. Prantsuse moodsa jazzi tippude trio La Litanie des Cimes muusikat on kirjeldatud kui maailma lõpust kõneleva katastroofifilmi heliriba, mida kuulatakse kõrgete puude otsast.  Särava lauljatari, produtsendi ja bändiliidri Sofia Rubina kuuenda albumi „I Am Soul“ esitluskontsert tõotab põnevat kuulamist – see on crossover-kõlaga, ühendades jazzi, souli, gospeli ja popi. Sügisjazzil saab kuulda 50. sünnipäeva tähistava Eesti silmapaistva kontrabassimängija Ara Yaralyani debüütalbumi „Alone and Togethermuusikat, mis on salvestatud tema Soome sõprade, inspireerivate muusikute Kari Ikoneni, Markku Ounaskari ja Mia Simanaineniga. Trio S.A.M. ehk Lembit Saarsalu, Ain Agan ja Andre Maaker andsid esimese kontserdi Jazzkaare Jõulujazzil aastal 2012. Nüüd, kümmekond aastat hiljem, tähistatakse kontserdiga Lembit Saarsalu 75. sünnipäeva ning kõlamas on muusika  trio väskelt albumilt „Ballaadid“.

Kontserthooag Sügisjazz 2023 toimub 12. septembrist–25. oktoobrini ning piletid on tänasest müügil! Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

Kontserthooaja Sügisjazz peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Tallink, Aktaprint ja Nordic Hotel Forum. Oma artistide kontserti toetab Prantsuse Instituut, AJC, Adami, Centre national de la musique ja Spedidam. Kontserthooaega toetavad Eesti Kultuurkapital ja UNESCO muusikalinn Tallinn.