Tallinna laste jazzifestivali Kräsh põhiprogramm harib ja innustab noori - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

01/06/2023 Tallinna laste jazzifestivali Kräsh põhiprogramm harib ja innustab noori

Uudised

10.-11. juunini esmakordselt toimuv Tallinna laste jazzifestival Kräsh avalikustas põhiprogrammi, mis toob muusika pealinna südames asuvasse Eesti Noorsooteatrisse. Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel toimuv kogupere festival lubab noori harida, innustada ja nakatada muusikapisikuga läbi inspireeriva programmi. 

Tervele perele rõõmu toovas põhiprogrammis astuvad üles Eesti tuntumad muusikud, noortelt noortele lava kutsub kuulama noortebände ja -kollektiive, avastamisrõõmu pakuvad kohtumised muusikaliste iidolitega ning aset leiavad töötoad, mis panevad südame tugevamini põksuma kõigil improvisatsiooni, tehnoloogia kui ka pillimängu entusiastidel. 

Jazzkaare produtsent Eva Saar rõõmustab: “Oleme õnnelikud, et Jazzkaare üks pikaajalisi unistusi on täitumas – läbi Tallinna laste jazzifestivali saame lapsi ja noori tuua muusikale lähemale.” Festivali sisu on kokku pandud laste huvidest lähtuvalt: “Põhiprogrammi luues võtsime arvesse noorte enda muusikalisi eelistusi. Nii on kahepäevase jazzipeo peaesinejateks Eurovisioonil Eestit esindav lauljatar Alika, vokaalvõlur ja muusik Kadri Voorand koos löökpillimängija Silver Sepaga, laulu ja tantsuga särtsakaid elamusi loov Tanja Mihhailova & Band, Eesti räpitaeva staar villemdrillem koos Eesti Laulult tuntud popmuusiku Karl Killinguga ja pere kõige pisematele mõeldud lustakas Lolala kontsert-etendus,” lisab Eva Saar. 

Festivali üks peaesinejatest Alika Milova jagab elevust: “Mäletan eredalt, kuidas ise muusika juurde jõudsin ning kui oluline on avastada muusikapisik enda seest juba noores eas. Tallinna laste jazzifestival Kräsh on suurepärane viis toomaks lapsed juba madalast east muusika juurde ning anda neile võimalus oma annete avastamiseks ja arendamiseks. Seetõttu rõõmustan väga, et saan festivalil nii heade muusikutega koos üles astuda ning seeläbi loodetavasti ka inspireerida noori sukelduma rütmimuusika ägedasse maailma. Kutsun kõiki noori ja peresid meiega koos juunikuus kräshima!”

Festivali kõige erilisemaks kohaks on noortelt noortele lava Noorsooteatri black boxis, kus astub üles 11 lastest ja noortest koosnevat koosseisu. Nii rõõmustavad meid näiteks Siim Aimla ja Hanna-Liina Võsa juhendamisel MUBA bigband & solistid; noorte seas populaarse Drive It Up kitarrikooli ansambel Crash; meeldejääva käekirjaga noorte folkansambel Uurikad, Meero Muusiku vokaalansambel Indigo, mida juhendab Estonian Voices’ist tuntud Maria Väli; Gustav Adolfi Gümnaasiumi Muusikakooli andekad rütmimuusika ansamblid; kaunist heliruumi loov Arsise kellade kooli noorteansambel. Lisaks tuuakse kuulajateni elamusi Saue Muusikakooli ansambli; Laulustuudio Laulumarjad laululindude; ning andekate Muusikalikooli noorte lauljate poolt. Tõelise maiuspalana saab kuulda Tallinna laste jazzifestivali Kräshi muusikalaagrite raames loodud ansambleid, mida juhendavad rahvusvahelise kogemusega laulja, helilooja ja laulja Pille Rite Rei ning pop- ning jazzbändidest tuntud trummar Ahto Abner.  

Lisaks pakub programm üllatusterohkeid tegevusi põnevate töötubade ning muusikutega kohtumiste näol. “Kohtumine muusikuga” on vestlusformaat, kus lapsed ja noored saavad kuulda artisti muusikuks olemise rõõmudest ja muredest, inspiratsioonist, tööfilosoofiast jpm. Mõtteid saab vahetada nii Ingeri kui ka Nukuteatri näitlejatega. Avatud töötoad kombivad loovmõtlemise piire ning aitavad oskusi edasi arendada. Nii saab võtta osa Aafrika trummide või Fred Rõigase beatboxi töötoast; meisterdada Noorsooteatri Nukuteatrimuuseumis teatrilava makette; osaleda Vivita loomeinkubaatori interaktiivse projektsiooni installatsioonis, mille sees olles saavad lapsed end liigutades ise heli tekitada; ning joonistada oma muusikapala. 

Esimene Tallinna laste jazzifestival Kräsh toimub 10.-11. juunini Eesti Noorsooteatris. Hoia Kräshi tegemistel silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis. Kohtume Kräshil! 

Tallinna laste jazzifestival Kräsh on osa UNESCO muusikalinna Tallinna programmist. Festivali partnerid on Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Noorsooteater, MUBA ja Eesti Jazzliit. Festivali korraldab MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing.