Ben Wendel Group - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Ben Wendel Group (USA)

Pühapäev 30. aprill 16:30

Osta pilet

Koosseis:

Ben Wendel saksofon
Taylor Eigsti klaver
Harish Raghvan bass
Nate Wood trummid

Pühapäev 30. aprill 16:30

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Uuendusmeelne Ameerika saksofonist Ben Wendel toob Jazzkaare lavale oma trumbid – haaravad kompositsioonid, põnevad harmooniad ja mänglevad improvisatsioonid. Seiklus-himuline saksofonist, pianist ja helilooja Ben Wendel on tuntud oma harmooniliselt nutika, motiivipõhise improvisatsiooni ja haarava kompositsioonistiili poolest, milles on tunda post-popi, klassika ja post-rocki mõjutusi.

Wendeli talent tõusis tähelepanuorbiiti 2000. aastate alguses futuristliku muusikaga ansambli Kneebody liikmena, Grammy nominatsiooni pälvis ansambel 2009. aasta albumi „Twelve Songs by Charles Ives“ eest. Sooloartistina on Wendel saanud tähelepanu oma sisutihedate plaatidega nagu „Simple Song“ (2009) ja „What We Bring“ (2016). Ben Wendel on ammutanud inspiratsiooni ka Tšaikovski loomingust 2018. aasta filmi „The Seasons“ jaoks, jätkates järjekindlalt stiilipiiride nihutamist oma loomingus. Jazzkaarele jõuab Wendel oma aprillis ilmuva albumi „All One“ esitlustuuri raames. Külalisartistidena osalevad albumil Bill Frisell, Cécile McLorin Salvant, Terence Blanchard, José James, Elena Pinderhughes ja Tigran Hamasyan.

Kanadas Vancouveris sündinud ja Los Angeleses üles kasvanud Ben Wendel alustas klaveriõpinguid kuueselt, aga juba kümneselt sai tema lemmikuks saksofon. Ta õppis Eastman School of Music’us, kus leidis aatekaaslased ansamblisse Kneebody, mis on tegutsenud nüüdseks paarkümmend aastat. Ben Wendel on mänginud ja salvestanud artistidega nagu Tigran Hamasyan, Antonio Sanchez, Gerald Clayton, Eric Harland, Snoop Dogg, Prince jt. Heliloojana on Wendel pälvinud mitmeid Kanada ja Ameerika auhindu, ka on ta hinnatud produtsendina ning õpetanud jazzi University of Southen California ja New Yorgi New School of Music’us. Ta on  andnud ülikoolides ja muusikakoolides üle 300 meistrikursuse ja tema koostatud õppematerjale kasutatakse 50 riigis. Oma heliloomingu eest on Ben Wendel pälvinud mitmeid mainekaid auhindu. Kuulajad armastavad teda kui oma ansamblite karismaatilist liidrit, kelle mängu iseloomustavad tehniline meisterlikkus, suurepärane rütmitunne ja isikupärane fraseerimine.

Foto Anouk van Kalmthout