Boomcat, Erik Laar - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Boomcat, Erik Laar Eesti-Kanada

Laupäev 27. aprill 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Erik Laar vokaal, plaadimängijad, klahvpillid, elektroonika
Liisi Koikson vokaal
Raun Juurikas klahvpillid, elektroonika
Martin Petermann trummid

Laupäev 27. aprill 20:00

Osta pilet

Pärnu Wunderbaar

15.-
Alates 1. aprillist 18.-

Eesti tippmuusikute Liisi Koiksoni, Raun Juurikase ja Martin Petermanni uus trio Boomcat on improvisatoorne rütmisõiduk, mille signatuur on sügav biit ja kaunid vokaalmeloodiad. Eesti juurtega Kanada multiinstrumentalist ja DJ Erik Laar toob lavale oma töötlused Eesti regilauludest. Kahe artisti kaks järjestikust kontserti gruuvivad su õhtust öösse! 

Boomcati selgroog on Martin Petermanni nüansirikas trummimäng ja gruuvitunnetus. Biidi peale laotuvad Raun Juurikase mängitud klahvpillid, elektroonika ja Liisi vokaal, mis mõjub kütkestavalt ja hüpnootiliselt. Ta hääl on kord klaar ja selge, siis reverb’ist üle ujutatud, tagurpidi keeratud, sämpeldatud. Boomcati muusika on niivõrd efektiivne, et võid ühel hetkel avastada, et jalg tatsub ja kael nõtkub – oled sattunud mõnusasse muusikalisse transsi! 

Väliseesti muuseumi (VEMU) arhiivist leitud Eesti regilaulude töötluste komponendid on vinüülid ja vinüülimängijad, trummid, klaviatuurid, kellamäng ja live-vokaal. Erik Laari anne luua sümbiootiline tasakaal elektroonilise ja akustilise, digitaalse ja loomuliku vahel on veenev ja kaasahaarav; tema rütmid on jõulised, aga õrna sisuga.

Erik Laar on Torontos kasvanud Eesti muusikaprodutsent, DJ, vokalist ja multiinstrumentalist. Ta on esinenud igal pool USAs ja Kanadas, andnud välja kaks stuudioalbumit, kuulub tunnustatud grammofonibändi iNSiDEaMiNd ja on asutaja ning õpetaja Torontos tegutsevas Off Centre DJ koolis. Oma live esinemistel kasutab muusik grammofone, klahvpille, vokaali, arvuteid ja kellamänge. Erik Laar otsib pidevalt tasakaalu elektrooniliste ja akustiliste helide vahel. Tema muusikat dikteerivad tummised rütmid, aga lugude kõlapilt on orgaaniline.