Eve Risser Red Desert Orchestra „Eurythmia“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Eve Risser Red Desert Orchestra „Eurythmia“ Prantsusmaa

Esmaspäev 22. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Eve Risser klaver
Alexandra Grimal altsaksofon
Sakina Abdou tenorsaksofon
Grégoire Tirtiaux baritonsaksofon, qarqabas
Nils Ostendorf trompet, analoogsüntesaator
Matthias Müller tromboon
Tatiana Paris elektrikitarr, vokaal
Ophélia Hié balafon, bara, vokaal
Mélissa Hié balafon, djembe, vokaal
Fanny Lasfargues bass
Oumarou Bambara djembe, bara
Emmanuel Scarpa trummid, vokaal

Esmaspäev 22. aprill 18:00

Osta pilet

JAIK

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Tere tulemast muusikalisele rännakule Strasbourgi konservatooriumist Lääne-Aafrika muusikatraditsioonideni. Vojaaži kureerivad Prantsuse pianist-helilooja Eve Risser ja 11 muusikut – Red Desert Orchestra. Puhkpillid, analoogsüntesaatorid ja elektrikitarrid sillutavad teed balafonidele, djembedele ja trummidele. Kõrbeorkestri album „Eurythmia” (2022) on hüpnootiline ja improvisatoorne meistriteos, mis ühendab Euroopa ja Aafrika traditsioone, tehes seda autentselt ja klišeedevabalt, lugupidamisega ja suure mängurõõmuga! Jazzkaarele võtab ansambel kaasa ka oma peatselt ilmuva albumi materjali. 

Eva Risser on innovaatiline helilooja ja mitmekülgne artist, kes tunneb põhjalikult klaverite hingeelu, kes on uurinud klaveri kõlade piire ja avastanud väga originaalseid helisid.  Lisaks sooloprojektidele on ta juhtinud mitmeid väiksemaid ja suuremaid koosseise ning musitseerinud jazzitippudega nagu Charlie Haden, Tim Murphy, Michael Formanek, Gary Thomas ja Theo Bleckman. Risseri uusim ansambel Red Desert Orchestra on gruuvile orienteeritud jazzimasin, millega ta pälvis festivalil North Sea Jazz auhinna Paul Acket Award 2023. Jazzkaarel esines Eve Risser 2015.aastal duoga Donkey Monkey, kus tema partner oli Jaapani trummar Yoko Oshima. Tudengipäevil osales Eve Viljandi pärimusmuusika festivalil ja siis hoopis Prantsuse vanamuusika ansambli flöödimängijana. 

Täname: Prantsuse Instituut Eestis

Kontsert toimub koostöös võrgustiku European Jazz Network (EJN) algatusega Green Pilot Tour, mille eesmärk on ökoloogiliselt säästvamate tuuride korraldamine, mitmekülgne ja sooliselt tasakaalustatud programmiloome ning artistide rahvusvahelise kontserttegevuse edendamine.