Gregory Porter (USA) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Gregory Porter (USA) NOBE kutsub

Reede 15. detsember 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Gregory Porter vokaal
Chip Crawford klaver
Tivon Pennicott saksofonid
Jahmal Nichols kontrabass
Ondrej Pivec Hammondi orel
Emanuel Harrold trummid

Reede 15. detsember 19:00

Osta pilet

Alexela Kontserdimaja

110.90.-, 100.90.-, 90.90.-, 80.90.-, 75.90.-, 65.90.-, 55.90.-

NOBE KUTSUB: Kaks Grammyt, seitse Grammy nominatsiooni ja väljamüüdud staadionikontserdid üle maailma – publiku südamed jäägitult võitnud ja maailma jazzilauljate absoluutsesse tippu kuuluv Ameerika laulja-helilooja Gregory Porter tuleb taas Eestisse.

Gregory Porteri loomingus põimuvad jazzi, souli ning gospeli väljenduslaadid. Porter paistab silma nii omaloomingu kui ka tõlgendustega, muuhulgas on ta pühendanud terve albumi Nat King Cole’i repertuaarile. Maailmakuulsuse saavutas Gregory Porter aga just enda lauludega – läbilöögi tõid albumid „Liquid Spirit“ ja „Take Me to the Alley“ ning kes ei tunneks Gregory Porteri laule „Laura“, „Be Good“, „Revival“, „Real Good Hands“, mida on kuulatud kümneid miljoneid kordi.

Porteri oleku- ja esituslaadis on alati midagi leplikku ja rahustavat, isegi kui ta laulab rahutust tekitaval teemal, olgu selleks siis kinnisideeline armastus, mure muusika käekäigu pärast või üldinimlik vabadusvajadus. Porter suudab olla ekspressiivne ka introvertsel moel, spontaanne ka pehmel moel, ta bariton võib teha sordiinialusest trompetist verevenna. Porteri sisemine rahu ja muusika moodustavad ühise vooluringi, mille puhul polegi vaja eristada, kumb tingib kumma. Vaatamata tavapärasest tagasihoidlikumale natuurile – või tänu sellele? – on ta populaarsus kasvanud üle keldrilokaalide mastaapide kuni staadionideni välja. Sellegipoolest leiab Porter ikka ja jälle üles ka väiksemad kontserdikohad, sealhulgas Jazzkaare kutsel Eesti, kus ta astub üles juba kolmandat korda.