JACOB COLLIER & TAKE 6 (USA-UK) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

JACOB COLLIER & TAKE 6 (USA-UK) Kontserti soojendab NOËP

Neljapäev 18. juuli 18:00

Osta pilet

Täispilet 66.50.-
Priority pilet 156.50.-

Tartu laululava

See on kontsert, millest sa oled kaua unistanud! Helilooja, vokalist ja multiinstrumentalist Jacob Collier ning a cappella sekstett Take 6 annavad kauaoodatud kontserdi Eestis. Kuigi Jacob Collieri võib pidada alles nooreks muusikuks ja Take 6 on laulnud koos enam kui 40 aastat, seob briti artisti ja USA ansamblit suurepärane harmooniataju ja ainulaadne muusikaline tunnetus. Kahe peale kokku on avaldatud 18 stuudioalbumit ja võidetud 14 Grammy auhinda.

Jacob Collier on mitmekülgne artist, kelle looming ei tunne žanrite piire. Tema 2016. aastal ilmunud debüütalbum “In My Room” osutus suureks hitiks nii jazziskeenes kui ka muusikamaailmas laiemalt. Stevie Wonderi laulu „You And I“ ja seriaali „Flinstones“ tunnusmuusika seadete eest võitis Jacob oma esimesed Grammy auhinnad. Järgnesid välja müüdud tuurid ja koostööd tuntud muusikutega, nagu näiteks Coldplay ja John Mayer. Tänaseks on Collier avaldanud neli sooloalbumit ja võitnud viis Grammy auhinda.

Take 6 on Ameerikast pärit a cappella grupp, kes alustas oma tegevust 80ndatel. Nende muusika leiab inspiratsiooni nii jazzist kui ka gospelist. Nad on avaldanud 14 albumit, võitnud kümme Grammy auhinda ja teinud koostööd artistidega nagu Ray Charles, Whitney Houston, Stevie Wonder ja Quincy Jones, kui nimetada mõned.

Kuna Take 6 on üks maailma parimaid vokaalansambleid ja Jacob Collieri kontsertidel pannakse tuhanded inimesed publikus koos harmooniaid laulma, on Tartu – linn, kus toimus esimene üle-eestiline laulupidu – Collieri ja Take 6 esinemiseks Eestis igati sümboolne paik.

Muusikamaailma superstaar Jacob Collier jõuab 18. juulil Eestisse ning annab kauaoodatud kontserdi Tartu laululaval koos vokaalansamblite kõrgpilotaaži esindava Ameerika supergrupiga Take 6. Õhtu muudab veel erilisemaks kodumaine lemmik NOËP, kes toob endaga lavale unikaalse koosseisu.

Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

————————–
Väravad avatakse kell 18:00
Kell 19:15 NOËP
Kell 20:30 Jacob Collier & Take 6

 

Koosseis:

Jacob Collier vokaal, klaver, elektroonika

Londonis tegutsevat 29-aastast heliloojat-lauljat-multiinstrumentalisti Jacob Collieri on paljud mainekad väljaanded nimetanud üheks oma põlvkonna kõige uuenduslikumaks muusikuks – tema loomingust leiab nii pop-, jazz- kui ka klassikalist muusikat. Ta on mitmekülgne artist, kelle looming ei tunne žanrite piire. Jacob on esimene briti päritolu muusik, kes on võitnud Grammy auhinna iga oma esimese nelja stuudioalbumi eest. Harmooniameister, kelle livesõud pakatavad energiast

Jacobi kirg muusika vastu süttis noores eas. Tulles musikaalsest perekonnast, olid erinevad muusikainstrumendid noore Collieri jaoks avastamiseks kodus olemas. Tema 2016. aastal ilmunud debüütalbum “In My Room” osutus suureks hitiks nii jazziskeenes kui ka muusikamaailmas laiemalt. Albumilt leiab nii originaalmuusikat kui ka arranžeeringuid tuntud lugudest. Stevie Wonder’i laulu “You And I” ja seriaali “Flinstones” tunnusmuusika seadete eest võitis Jacob oma esimesed Grammy auhinnad. Järgnesid väljamüüdud tuurid ja koostööd tuntud muusikutega, nagu näiteks Coldplay ja John Mayer. Tänaseks on Collier avaldanud neli sooloalbumit. Teda peetakse üheks kõige andekamaks talendiks muusikas täna. Maailmakuulus muusikaprodutsent Quincy Jones on öelnud, et ta pole kunagi Jacobile sarnast talenti kohanud ning peab teda oma lemmikuks artistiks.

Koosseis:

Claude McKnight
Mark Kibble
Joel Kibble
Dave Thomas
Alvin Chea
Khristian Dentley

Take 6 – ajaloo enim auhinnatud a cappella grupiga, kelle Quincy Jones on tituleerinud „kõige meisterlikumateks häälevõluriteks siin planeedil!”. Take 6 liidripositsiooni vokaaljazzis pole suutnud murda veel keegi. Nad ei tee hinnaalandust ühegi heliplaadi ega kontserdi osas ning on eeskujuks paljudele tänastele vokaalansamblitele.

Take 6 on Ameerikast pärit a cappella grupp, kes alustas oma tegevust 80ndatel. Nende muusika leiab inspiratsiooni nii jazzist kui ka gospelist. Ansambli unikaalsus seisneb erakordses häälte kooskõlas ja alati uutele väljakutsetele avatud repertuaarivalikus. Oma kordumatu stiili on Take 6 rajanud avarale muusikalisele skaalale, mis ulatub gospelist hip-hop’ini ning jazzist popini. Vaimukaid vokaalseadeid esitab kuuik mängleva kerguse ja absoluutse tehnilise meisterlikkusega, olles teerajajaks ka paljudele tänastele vokaalansamblitele. Nad on avaldanud 14 albumit, võitnud kümme Grammy auhinda ja teinud koostööd artistidega nagu Ray Charles, Whitney Houston, Stevie Wonder ja Quincy Jones, kui nimetada mõned. Mehine kuuik on oodatud kõikjal maailmas. Korduvalt on nad esinenud Valges Majas ja olnud USA kultuurisaadikud paljudes riikides ning nüüd on nad tagasi Eestis!