Jazziauhinnad 2024: JT Conception feat. Mathias Heise „How Far Can You Go“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Jazziauhinnad 2024: JT Conception feat. Mathias Heise „How Far Can You Go“

Reede 26. aprill 18:00

Osta pilet

Reede 26. aprill 18:00

Osta pilet

JAIK

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Kodumaiste funk-sõprade kauaaegne lemmik, gruuviorkester JT Conception esitleb Jazzkaarel oma värsket albumit „How Far Can You Go”! Ühtlasi on see ansambli liidri, bassisti ja helilooja Janno Trumpi Aasta Muusik 2023 auhinnakontsert. Trumpi juhitud ansambel ühendab sel korral jõud noore Taani suupillivirtuoosi ja helilooja Mathias Heisega. Filigraanse tehnikaga Heise on üks mängulisemaid artiste maailma jazziskeenes täna.

JT Conception on pälvinud nii kodumaiste kui ka naaberriikide jazzfunk sõprade poolehoiu. Ansambel on teinud koostööd jazzitippudega nagu Nils Landgren ja Philip Lassiter. Aastal 2019 pälvis JT Conception Aasta Jazzansambli tiitli, aastal 2023 valiti Janno Trump Aasta Jazzmuusikuks. Uhiuue albumi kohta ütleb Trump: „Praegune kümnend on meie kõigi eludes olnud täis ootamatuid pöördeid. Küsimus „kuhu edasi?” on saavutanud täiesti hoomamatu mõõtme. Meie taluvuspiire aina nihutatakse ja ega enam ei teagi, kus need täpselt asuvad… Nende piiride peal, sees ja ümber olemisest ja elamisest meie uus album kõnelebki.”

JT Conceptioni albumi esitluse peol 26. aprillil täiendab gruuviorkestrit suupillivõlur Mathias Heise, kelle ülitehniline ja filigraanne mängustiil on äratanud tähelepanu mitmel pool maailmas. Henrik Palle väljaandest Politiken kirjutab järgmist: „Heise on ilmselt parim kromaatilise suupilli mängija maailmas!” ja Niels Overgård lisab, et Mathias Heise on üle aastate suurim talent Taani jazzis.