Jorge Luis Pacheco Trio - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Jorge Luis Pacheco Trio (Kuuba)

Reede 28. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Jorge Luis Pacheco klaver, vokaal
Yasser Pino kontrabass
Rodney Barretto trummid

Reede 28. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Havannast pärit Jorge Luis Pacheco on Kuuba uue põlvkonna jazzis üks juhtivaid muusikuid. Kirglik ning ekstravagantne pianist köidab publiku tähelepanu oma südamlike ja elektriseerivate etteastetega. Oma muusikas põimib ta klassika, jazziklassika ja Kuuba jazzi traditsioone.

Šveitsis toimunud Montreux’ jazzifestivali sooloklaveri konkursil pälvis Pacheco kõrgeima tunnustuse – erilist imetlust väärisid tulihingelise pianisti „lendavad käed“. Talendikas pianist on juba esinenud paljudel mainekatel jazzilavadel nagu Dizzy’s Jazz Lincoln Center’is, Blue Note Jazz Festivalil New Yorgis, New Orleans Jazz Fest’il , Red Sea Jazz Festivalil Iisraelis jpt.

Pacheco on teinud koostööd tippmuusikutega nagu Wynton Marsalis, Arturo O’ Farrill, Lenny White, Dave Weckl, Bill Evans jt, samuti Kuuba silmapaistvate muusikutega nagu Alexander Abreu, Isaac Delgado, Gonzalo Rubalcaba, Amadito Valdes ja Tete Caturla, Ruy Lopez Nussa, Javier Salva ja paljude teistega.Havannas võitis Pacheco JoJAzzi auhinna ning 2017. aastal New Yorgis toimunud jazzikonkursil Made in New York võitis ta kompositsiooniga „Con el Pache me Voy” parima soolo ja esituse auhinna. Pachecol on Havanna Kõrgema Kunstiinstituudi magistrikraad kompositsiooni erialal. Tal on ilmunud kuus albumit, viimased neist kannavad nime „Con El Pache Me Voy“ ja „The Lockdown Album“.

Jorge Luis Pacheco on pianist, helilooja, arranžeerija, löökpillimängija ja laulja, kellest vaimustuvad mitmed tippmuusikud, sh Arturo O’Farrell: „Pacheco on tõeline klaverifenomen, Chucho Valdési traditsioonide jätkaja, kuid mis veel olulisem -oma identiteediga pianist…“.