Linda Fredriksson Juniper - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Linda Fredriksson Juniper (Soome)

Reede 28. aprill 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Linda Fredriksson saksofon
Tuomo Prättälä klahvpillid
Mikael Saastamoinen bass
Olavi Louhivuori trummid

Reede 28. aprill 20:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

20.- / 13.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

Varem rokkivates punk-jazz koosseisudes mänginud soome saksofonist Linda Fredriksson üllatab kuulajaid intiimse ja mõjusa kammerliku, detailipeene, kuid teatud suursugusust väljendava debüütalbumiga Juniper.

Linda Fredriksson on eelkõige tuntud soome koosseisudest Mopo ja Superposition, kelle punkrokilik ja julge hoiak on neid tuntuks teinud ka rahvusvahelistel areenidel. Fredrikssoni enda koosseisu debüütalbum Juniper (2021) on jätnud agressiivsed kõlad kõrvale ja on vastukaaluks intiimsega kõlaga, olles justkui salvestatud koduse elutoa vaikses atmosfääris. Ennast mitte ehtsaks jazzmuusikuks pidav Fredriksson komponeeris kõik albumi lood kitarri saatel lauldes, kuigi kitarri plaadil ei kuule ja vokaaligi on vaid ühes loos. Aeglases ja mõtlikus tempos kulgeva albumi salvestaminetoimus erinevates stuudiotes nii suvilas kui ka linnas, mõnikord professionaalse stuudiotehnika abil, mõnikord ainult iPhone’i mikrofoniga helisid püüdes. Linda on soololoomingusse kätkenud enda häbelikuma ja varjatuma poole, liikudes kõlapildilt laulja-laulukirjutaja žanrimaailma.

Linda Fredriksson on inspiratsiooni ammutanud mitme põlvkonna eri stiile esindavatelt muusikutelt nagu Eric Dolphy, Pharoah Sanders, Neil Young, Feist ja Sufjan Stevens. Fredrikssoni debüütalbum on jazzimaailmas suurt tähelepanu äratanud – muusik on selle kavaga juba esinenud paljudel mainekatel festivalidel Tampere Jazz Happeningist North Sea Jazzini. Juhtiva Briti muusikaajakirja Uncut sõnul on albumi Juniper muusika „hämmastavalt mõjus ja intiimne folk-rock“. See on kui isiklik päevik, mis väljendab erinevaid tundeid elutubade kodusest atmosfäärist vihmahoogude ja metsakohinani. Juniper – ehk kadakas sümboliseerib metsa väge ja vastupidavust.