Maarja Nuut & Nicolas Stocker - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Maarja Nuut & Nicolas Stocker (Eesti–Šveits)

Neljapäev 28. aprill 23:00

Osta pilet

Koosseis:

Maarja Nuut vokaal, live-elektroonika
Nicolas Stocker trummid

Neljapäev 28. aprill 23:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

20.- / 13.-

Maarja Nuut on laulja, multiinstrumentalist ja helilooja, kelle looming koondab erinevaid muusikalisi maailmu. Helideruum, kuhu Maarja kuulaja viib, on alati hämmastavalt rikkalik. Tema kolm soolo- ja mitmed koostööalbumid on selle peegelduseks – artisti isikupärast muusikat on saatnud suur edu ja ta on oma maagiliste kontsertide ning klubiõhtutega teinud maailmale mitu tiiru peale.

Pidevalt uueneva helikeelega Maarja on kaevunud sellistesse eriilmelistesse vooludesse nagu India klassikaline muusika, Eesti etnograafilised arhiivid ja elektroonika äärealad. Tema sisemine vajadus, soov ja instinkt on sondeerida erinevate maailmate helistiile ja tehnikaid – nende salajased keeled ja koodid saavad osaks tema lummavast loomekeerisest, sealjuures kaotamata sidet esivanemate hingedega.

Tänane Maarja Nuut on hoopis midagi muud kui aastatetagune viiuldaja Viljandi folgilt, kelle debüütalbum Une meelesköitis publikut muinaslugudega, mis uurisid, mida minevik saab rääkida meile tuleviku kohta. See teistsugune Maarja hakkas end ilmutama aastal 2017 koostöös Henrik Kaljujärvega (aka Ruum), kellega koos avaldati kaks täispikka albumit ja mängiti paljudes maailma mainekates klubides.

Kolmandale etapile Maarja loomingulisel teel vajutas oma pitseri koroonapandeemia, mille tulemusena valmis mereäärses Kopli stuudios modulaarsüntesaatoritega salvestatud album Hinged(2021), kus kolmes loos teeb kaasa Šveitsi avangardtrummar Nicolas Stocker. Üleilmse tähelepanu osaliseks saanud plaadi ettekanne Jazzkaarel leiabki aset duo vormis. Küllap on paljudel kuulajatel meeles see imeliselt rikkaliku helidearsenaliga trummar, kes esines 2018. aastal Jazzkaarel koos ikoonilise pianisti Nik Bärtschiga. Zürichis elav ja Ameerikas õppinud ning paljude sealsete tippudega mänginud Nicolas on tuntud ka sooloartistina ja minimalistlikust kollektiivist Kali Trio.

Pole kahtlust, et Maarja ja Nicolase koostöö Jazzkaare kontserdil saab olema hüpnotiseeriv ja nii ihu kui hinge puudutav emotsionaalne kogemus.