Maria Faust & Kresten Osgood - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Maria Faust & Kresten Osgood Eesti–Taani

Teisipäev 23. aprill 19:45

Osta pilet

Teisipäev 23. aprill 19:45

Osta pilet

Fotografiska Tallinn

20.- / 15.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

Silmapaistev Eesti helilooja ja saksofonimängija Maria Faust ning trummar Kresten Osgood, Taani muusikaskeene elav legend tour de force, tulevad Jazzkaarele, et siin esimest korda esitleda oma vastloodud duo muusikat. Kui Osgoodi kohta on öeldud, et ta on muutnud Skandinaavia jazzi ajalugu, siis Fausti kohta võib öelda, et tema julge loominguline käekiri on muutnud Eesti jazzi ajalugu. Koos suudavad nad lennata kasvõi viiendasse dimensiooni!

Rahvusvahelise mainega saksofonisti ja helilooja Maria Fausti muusikalised projektid Sacrum Facere, Machina, Jazz Catastrophe ja MOnuMENT on võitnud hulgaliselt auhindu nii Eestis kui ka mujal maailmas. Ta on kirjutanud muusikat erinevatele koosseisudele, sealhulgas suurtele kollektiividele nagu Taani Raadio Big Band, Tallinna Kammerorkester ja Collegium Musicale. Aastal 2023 ilmus Mariast aus ja sügav dokumentaalfilm „Machina Faust”, mille autor on Kaupo Kruusiauk. Film, mis portreteerib Maria elu muusikuna, naisena ja inimesena, võitis mitmeid auhindu ja on tekitanud terava diskussiooni selle üle, mida tähendab olla naislooja. 

Kresten Osgood kuulub jazzimaailma tippmuusikute hulka. Ta on teinud kaasa enam kui 100 albumil, tuuritanud üle kogu maailma ja musitseerinud koos legendidega nagu Roscoe Mitchell, Paul Bley, William Parker, Joe Lovano, Lee Scratch Perry ja Justin Vernon (Bon Iver). Lisaks virtuoossele trummimängule on Kresten edukas räppar, vokalist, pianist, helilooja, saksofonist ja trompetist. Mitmekülgse muusiku näol on tegemist ka olulise aktivisti ja tegijaga Kopenhaageni skeenes, ta on juhtinud mitmeid tele- ja raadiosaateid ning võitnud oma loomingu eest hulgaliselt auhindu.