Mingo Rajandi & Duo DEAE - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Mingo Rajandi & Duo DEAE (Eesti – Poola)

Pühapäev 30. aprill 15:00

Osta pilet

Koosseis:

Mingo Rajandi kontrabass
Zofia Ilnicka flööt
Ola Rzepka löökpillid

Pühapäev 30. aprill 15:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 1. aprillist 23.- / 15.-

UNESCO muusikalinn Tallinn ja Katowice JazzArt Festival kutsuvad!

Jazzkaarel on suur rõõm tähistada Tallinna saamist UNESCO muusikalinnaks koos festivaliga JazzArt teises UNESCO muusikalinnas Katowices, kutsudes silmapaistvaid Poola jazzansambleid esinema meie hinnatud jazzmuusikutega, et maailmavaateid ja loomeenergiat kombineerides luua uusi põnevaid helimaastikke. Tänavusel Jazzkaarel ühendavad Tallinn-Katowice ühisbändina vabas avatud improvisatsioonis oma loomingulised jõud kontrabassist ja helilooja Mingo Rajandi ja Poola duo DEAE (Zofia Ilnicka ja Ola Rzepka). Vabaduse mõiste, mis on džässmuusika üks suurimaid väärtusi, on omandanud üleüldiselt tohutu tähtsuse ja aktuaalsuse kui miski, mida ei tohi kunagi võtta iseenesestmõistetavana.

Mingo Rajandi on helilooja ja kontrabassimängija, mitmete ansamblite kunstiline juht ning erinevate interdistsiplinaarsete projektide algataja. Ta on pälvinud aasta jazzhelilooja tiitli ning ka Eesti Teatri auhinna parima originaalmuusika eest Eesti Draamateatri lavastusele „Kontrabass“. Heliloojana on Rajandi tuntud oma džässi ja nüüdismuusikat kombineeriva originaalloomingu ning žanriülese seotuse poolest teiste kunstiliste väljendusvormidega. Ta esineb regulaarselt koos ansamblitega Mingo Rajandi Quintet ja Trio Maag ning kirjutab muusikat nii akadeemilise kui improvisatsioonitaustaga muusikutele ning eriprojektidele.

DEAE on flööti, löökpille ja elektroonikat ühendav duo, kes ammutab peamiselt inspiratsiooni Bingeni Hildegardi keskaegsetest kirjutistest, mis on aluseks nende osaliselt komponeeritud kaasaegsele improviseeritud materjalile. Zofia Ilnicka on flötist, helilooja ja improviseerija, kelle inspiratsiooniallikateks on Brian Ferneyhoughi, Dominik Karski ja Steve Reichi muusika. Ta on teinud koostööd Landjugendorchester NRW, Pommeri Filharmooniaorkestriga Bydgoszczis Poolas ja Toruni Sümfooniaorkestriga. Ola Rzepka on löökpillimängija, pianist, helilooja ja improviseerija, kes on esinenud enamikul Poola avangardi, improvisatsiooni-, kaasaegse, pop- ja jazzmuusika festivalidel. Heliloojana töötab ta koos tunnustatud teatrilavastajatega Poolas, Saksamaal ja Šveitsis.